Deklarācijas par pērn gūtajiem ienākumiem no saimnieciskās darbības jāiesniedz līdz 2.jūnijam, Mixnews.lv

Deklarācijas par pērn gūtajiem ienākumiem no saimnieciskās darbības jāiesniedz līdz 2.jūnijam

фото

Ekonomika | 2014. gada 13. janvārī plkst. 17:33

Gada ienākumu deklarācijas par 2013.gadā gūtajiem ienākumiem saimnieciskās darbības veicējiem obligāti jāiesniedz Valsts ieņēmumu dienestā (VID) no 2014.gada 3.marta līdz 2.jūnijam, informē nozare.lv

VID atgādina, ka gada ienākumu deklarāciju par fiziskajām personām, kas veic saimniecisko darbību, kā arī individuālo uzņēmumu, tostarp zemnieku un zvejnieku saimniecību, īpašniekiem gada ienākumu deklarācijas jāiesniedz obligāti, izmantojot VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmu (EDS), bet fiziskās personas, kas neveic saimniecisko darbību, gada ienākumu deklarāciju var iesniegt arī papīra formātā.

Obligāti deklarācijas jāiesniedz tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri veikuši saimniecisko darbību, piemēram, ir individuālā uzņēmuma īpašnieki, izīrē savu īpašumu, ir zemnieku saimniecības īpašnieki, ir guvuši ienākumus no profesionālās darbības. Deklarācijas jāiesniedz tiem, kas guvuši ienākumus ārvalstīs, guvuši ar nodokli neapliekamos ienākumus, kas 2013.gadā pārsniedza 2160 latus, guvuši ienākumus, kuri apliekami ar 10% nodokļa likmi vai arī guvuši citus ar nodokli apliekamus ienākumus, no kuriem izmaksas vietā nav ieturēts nodoklis.

Aprēķinātais iedzīvotāju ienākuma nodoklis budžetā jāiemaksā līdz 2014.gada 16.jūnijam. Ja aprēķinātā nodokļa summa pārsniedz 640 eiro, to var iemaksāt budžetā trijās reizēs - līdz 16.jūnijam, 16.jūlijam un 18.augustam, iemaksājot katru reizi trešo daļu no šīs summas.

Fiziskās personas, kuras neveic nekāda veida saimniecisko darbību un brīvprātīgi vēlas iesniegt gada ienākumu deklarāciju, lai saņemtu atpakaļ pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli par attaisnotajiem izdevumiem, var iesniegt gada ienākumu deklarāciju kopā ar attaisnojuma dokumentiem no 3.marta.

VID atgādina, ka attaisnotos izdevumus nevar piemērot tie iedzīvotāji, kuri pērn nav maksājuši iedzīvotāju ienākuma nodokli, kā arī personas, kuras 2013.gadā bija tikai mikrouzņēmumu darbinieki, patentmaksas maksātāji, saimnieciskās darbības veicēji, kuri maksājuši fiksēto ienākuma nodokli un fiziskās personas, kuras maksājušas iedzīvotāju ienākuma nodokli tikai pēc samazinātās likmes.

Komentāri