Veikalā Cēsīs konditorejas izstrādājumiem norādītas nepilnīgas cenas, Mixnews.lv

Veikalā Cēsīs konditorejas izstrādājumiem norādītas nepilnīgas cenas

фото

Ekonomika | 2014. gada 13. janvārī plkst. 19:44

SIA "Beātus" veikalā "Solo" Jāņa Poruka ielā Cēsīs vairāku konditorejas izstrādājumu cenas arvien nav norādītas abās valūtās, ziņo LETA.

Uz vairākiem konditorejas izstrādājumiem norādīta viena cena, taču tai nav pierakstīta abreviatūra, kas liecinātu par to, kādā valūtā cena ir uzrakstīta. Vaicājot pārdevējām, noskaidrojies, ka cena ir eiro valūtā, taču lati neesot norādīti tādēļ, ka tehnika vēl nav pielāgota.

Veikala vadītājs Jānis Zaharko norādīja, ka veikals nemitīgi strādā un cenšas nesagādāt pircējiem neērtības, savukārt par konkrēto konditorejas izstrādājumu gadījumu solīja, ka kaut ar pildspalvu cena latos tomēr tiks norādīta.

Viņš arī atzina - tā kā veikals nav gluži kāda milzīga koncerna sastāvdaļa, pašiem visu pāreju uz eiro veikt nemaz neesot vienkārši, tomēr šī problēma noteikti tikšot atrisināta tuvākajā laikā.

Norēķinoties par pirkumu, arī čekā cena tiek norādīta vien eiro, taču latos arī netiek pierakstīta ar roku.

2013.gada oktobrī sākās cenu paralēlās atspoguļošanas periods, kad tirgotājiem un pakalpojumu sniedzējiem preču un pakalpojumu cenas jānorāda gan latos, gan arī eiro. Abu valūtu paralēlo cenu atspoguļošanas periods ilgs līdz šī gada jūnija beigām.

No oktobra sākuma arī patērētājiem paredzētajos kases čekos darījuma kopsummai jābūt norādītai gan latos, gan eiro. Līdzīgi abās valūtās jābūt norādītai arī kopsummai iedzīvotājiem nosūtītajos rēķinos.

Komentāri