Gaismas pili apdrošinās par 30 344 eiro, Mixnews.lv

Gaismas pili apdrošinās par 30 344 eiro

фото

Ekonomika | 2014. gada 13. janvārī plkst. 20:29

Latvijas Nacionālo bibliotēku, Mūkusalas ielā 3, apdrošinās par 30 344 eiro, liecina paziņojums Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Kultūras ministrijas izsludinātajā iepirkumā uzvarējusi apdrošināšanas kompānijas "If P&C Insurance AS" Latvijas filiāle.

Iepirkuma līgumcena ir 30 344 eiro.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka "Gaismas pils" projektam piesaistītais būvuzraugs "Hill International" šā gada 10.janvārī izdeva apstiprinājumu, ka pilnsabiedrība "Nacionālā būvkompāniju apvienība" (NBA) ir pabeigusi Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) būvdarbus atbilstoši līgumam.

Turpinās arī LNB ēkas sagatavošana nodošanai ekspluatācijā. Līdz ēkas nodošanai ekspluatācijā LNB ēkā plānoti tikai vienreizēji un atbilstoši drošības prasībām īpaši saskaņoti pasākumi.

LNB ēkas būvniecība tika sākta 2008.gada jūnijā. Tās būvdarbus veic "Nacionālā būvkompāniju apvienība", ko veido trīs lielākie Latvijas būvuzņēmēji - SIA "Re&Re", AS "RBSSKALS" un SIA "Skonto būve". Saskaņā ar līgumu, ko valsts ar būvuzņēmējiem parakstīja 2008.gada 15.maijā, bibliotēkas būvniecība izmaksās 114,6 miljonus latu.

2014.gada sākumā plānota bibliotēkas pārcelšanās no sešām pašreizējām bibliotēkas ēkām, lai 2014.gada vidū jaunā ēka pilnībā būtu pieejama apmeklētājiem.

Lai "Gaismas pils" projekts būtu pabeigts, nepieciešama LNB ēkas būvdarbu pabeigšana un nodošana ekspluatācijā, LNB infrastruktūras pirmās kārtas objektu būvdarbu pabeigšana un nodošana ekspluatācijā, LNB aprīkošana ar mēbelēm un iekārtām, kā arī LNB pārcelšanās uz jauno LNB ēku un grāmatu krājuma pārvietošana.

Līdz 2014.gada 30.aprīlim jāpabeidz apkārtējās teritorijas labiekārtošanas un apzaļumošanas darbi un tehniskās ēkas iekšējās apdares darbi.

Komentāri