Krievijā no tirdzniecības izņem 24 000 Latvijas šprotu kārbu, Mixnews.lv

Krievijā no tirdzniecības izņem 24 000 Latvijas šprotu kārbu

фото

Ekonomika | 2014. gada 14. janvārī plkst. 14:36

Krievijas patērētāju aizsardzības dienests "Rospotrebnadzor" apturējis Latvijas uzņēmuma "Kolumbija" šprotu partijas tirdzniecību, teikts otrdien izplatītajā dienesta paziņojumā. No tirdzniecības izņemti 24 000 šprotu kārbu, ziņo LETA-LENTA.RU.

Šprotu tirdzniecība apturēta veikalos "Perekrjostok" un "Ašan" Maskavā un Maskavas apgabalā.

Dienests šādu soli pamato ar to, ka kontroles un uzraudzības pasākumu rezultātā konstatēta preces neatbilstība Krievijas likumdošanas prasībām attiecībā uz tauku saturu, organoleptiskajiem rādītājiem un enerģētisko vērtību.

Konservu pārbaude veikta, reaģējot uz iesniegumiem, kas uz Krievijas prezidenta Vladimira Putina vārda saņemti 12.decembrī vienotajā pilsoņu pieņemšanas dienā, skaidro dienests. Iesniegumu detaļas netiek izpaustas.

Pirmdien par pretenzijām pret Latvijas šprotēm paziņoja Krievijas federālais veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienests "Rosseļhoznadzor". Latvijas uzņēmumā "Rānda" ražotajās šprotēs esot konstatēts paaugstināts benzopirēna līmenis.

Krievijas atbildīgie dienesti esot apsūdzējuši uzņēmumu, ka tā ražotajā produkcijā benzopirēna līmenis normu pārsniedzot 35 reizes, sacīja uzņēmuma līdzīpašnieks Oskars Grosmanis.

Ja šprotēs būtu šāds benzopirēna līmenis, tad konservu kārbās "būtu jāatrodas oglēm", norādīja Grosmanis.

Komentāri