PVD nav saņēmis oficiālu informāciju par Kolumbijas Ltd šprotu izņemšanu no tirdzniecības Maskavā, Mixnews.lv

PVD nav saņēmis oficiālu informāciju par Kolumbijas Ltd šprotu izņemšanu no tirdzniecības Maskavā

фото

Ekonomika | 2014. gada 14. janvārī plkst. 16:24

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) pagaidām vēl nav saņēmis nekādu oficiālu informāciju par Latvijas uzņēmuma "Kolumbijas Ltd" šprotu partijas - 24 000 konservu kārbu - izņemšanu no veikaliem Maskavā un Maskavas apgabalā, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja PVD ģenerāldirektors Māris Balodis.

"Pēc informācijas Krievijas Federācijas atbildīgā dienesta "Rospodtrebnadzor" mājaslapā par to, ka tiek apturēta "Kolumbija Ltd" zivju produkcijas realizācija, gaidīsim oficiālu informāciju par pārbaudītās produkcijas partijas numuru un produkcijas veidu, kurā konstatētas neatbilstības," sacīja Balodis, uzsverot, ka Krievijas uzraudzības dienesta paziņojums neietekmē uzņēmuma produkcijas eksportu.

Balodis norādīja, ka līdz oficiālas informācijas saņemšanai PVD aicinās uzņēmumu sniegt skaidrojumu par radušos situāciju.

Kā ziņots, Krievijas patērētāju aizsardzības dienests "Rospotrebnadzor" apturējis Latvijas uzņēmuma "Kolumbija" šprotu partijas tirdzniecību, teikts otrdien izplatītajā dienesta paziņojumā. No tirdzniecības izņemti 24 000 šprotu kārbu.

Šprotu tirdzniecība apturēta veikalos "Perekrjostok" un "Ašan" Maskavā un Maskavas apgabalā.

Dienests šādu soli pamato ar to, ka kontroles un uzraudzības pasākumu rezultātā konstatēta preces neatbilstība Krievijas likumdošanas prasībām attiecībā uz tauku saturu, organoleptiskajiem rādītājiem un enerģētisko vērtību.

Konservu pārbaude veikta, reaģējot uz iesniegumiem, kas uz Krievijas prezidenta Vladimira Putina vārda saņemti 12.decembrī vienotajā pilsoņu pieņemšanas dienā, skaidro dienests. Iesniegumu detaļas netiek izpaustas.

Pirmdien par pretenzijām pret Latvijas šprotēm paziņoja Krievijas federālais veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienests "Rosseļhoznadzor". Latvijas uzņēmumā "Rānda" ražotajās šprotēs esot konstatēts paaugstināts benzopirēna līmenis.

Krievijas atbildīgie dienesti esot apsūdzējuši uzņēmumu, ka tā ražotajā produkcijā benzopirēna līmenis normu pārsniedzot 35 reizes, sacīja uzņēmuma līdzīpašnieks Oskars Grosmanis.

Ja šprotēs būtu šāds benzopirēna līmenis, tad konservu kārbās "būtu jāatrodas oglēm", norādīja Grosmanis.

Komentāri