Premjers: airBaltic pērn izdevies atgriezties pie peļņas, Mixnews.lv

Premjers: airBaltic pērn izdevies atgriezties pie peļņas

фото

Ekonomika | 2014. gada 14. janvārī plkst. 18:17

Pēc vairākus gadus ciestiem zaudējumiem aviokompānijai "airBaltic" pagājušajā gadā izdevies atgriezties pie peļņas, otrdien ministrus informējis uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Martins Gauss.

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) žurnālistiem pēc valdības sēdes pavēstīja, ka aviosabiedrībai pagājušajā gadā ir izdevies strādāt ar peļņu, kas nozīmē, ka uzņēmuma "re:shape" plāns tiek pildīts un pie rentabilitātes ir izdevies atgriezties gadu ātrāk, nekā plānots.

Aģentūrai LETA pagaidām nav izdevies sazināties ar "airBaltic" pārstāvjiem, lai precizētu peļņas apmēru. Tāpat valdībā uzklausīts ziņojums saistībā ar atsevišķām tiesvedībām un "airBaltic" darba aspektiem.

2012.gada sākumā "airBaltic" paziņoja par biznesa pārveides plānu, lai atgrieztu aviokompāniju pie peļņas un ilgtspējīgas turpmākās attīstības.

2013.gada deviņos mēnešos "airBaltic" strādāja ar tīro peļņu vairāk nekā pusmiljona latu apmērā, salīdzinot ar iepriekšējā gada deviņu mēnešu zaudējumiem 18,78 miljonu latu apmērā. Gada trešajā ceturksnī jau tika sasniegta tīrā peļņa 9,28 miljonu latu apmērā.

"airBaltic" nodrošina tiešos lidojumus no Rīgas uz 60 galamērķiem.

AS "Air Baltic Corporation" ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995.gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 99,8% akciju.

"airBaltic" flotē ir 25 lidmašīnas - piecas "Boeing 737-500", astoņas "Boeing 737-300" un divpadsmit "Bombardier Q400 NextGen".

Foto: Māris Morkāns, mixnews.lv

Komentāri