Latvija starptautiskajā finanšu tirgū pārdod septiņu gadu obligācijas viena miljarda eiro apmērā, Mixnews.lv

Latvija starptautiskajā finanšu tirgū pārdod septiņu gadu obligācijas viena miljarda eiro apmērā

фото

Ekonomika | 2014. gada 14. janvārī plkst. 20:17

Latvija pēc sešu gadu pārtraukuma un neilgi pēc eiro ieviešanas otrdien sekmīgi emitējusi septiņu gadu obligācijas viena miljarda eiro apmērā ar fiksēto procentu (kupona) likmi 2,625% gadā (ienesīgums 2,815%), paziņojumā medijiem informē Finanšu ministrija.

Pieprasījums pēc Latvijas obligācijām četras reizes pārsniedza piedāvājumu.

Finanšu ministrs Andris Vilks (V) paziņojumā medijiem pauž gandarījumu par noorganizēto pirmo obligāciju emisiju eiro valūtā eirozonas valsts statusā un lielo starptautiskā finanšu tirgus dalībnieku interesi.

"Ekonomiskā izaugsme, pievienošanās eirozonai un līdz šim saņemtie Latvijas reitingu uzlabojumi ir ļāvuši Latvijai starptautiskajos tirgos aizņemties finanšu resursus ar izdevīgiem nosacījumiem. Aizņemšanās darījums ļauj pārfinansēt starptautisko aizņēmumu ar zemākām procentu likmēm. Sekmīgā obligāciju izcenošana nepārprotami turpina apliecināt ārvalstu investoru augsto novērtējumu par paveikto Latvijas valsts ekonomikā un uzticību valstij kopumā," komentē Vilks.

Emisija īstenota saskaņā ar valsts aizņemšanās stratēģiju un, ņemot vērā šā brīža labvēlīgo situāciju starptautiskajos finanšu tirgos.

Finanšu ministrija informē, ka investoru interese par iespēju iegādāties Latvijas vērtspapīrus bija ļoti liela, sasniedzot plašu investoru līdzdalību gan primāri no Eiropas, gan arī no ASV un citiem reģioniem.

Atšķirībā no iepriekšējiem aizņēmumiem starptautiskajos finanšu tirgos šis darījums tika orientēts pārsvarā uz Eiropas investoriem, vienlaikus nodrošinot iespēju aizņemties arī ASV investoriem.

Iepriekšējā Latvijas obligāciju emisija starptautiskajos finanšu tirgos notika 2012.gada decembrī, kad tika emitētas obligācijas 1,25 miljardu ASV dolāru apmērā ar ienesīgumu 2,889%.

Pēdējā Latvijas valsts obligāciju emisija eiro valūtā notika 2008.gada februārī ar kuponu 5,5% (ienesīgumu 5,53%).

Latvijai šā gada martā ir jāatmaksā Eiropas Komisijas aizdevums viena miljarda eiro apmērā, kura procentu likme ir 3,125%. Savukārt 2.aprīlī jāveic 2004.gadā emitēto eiroobligāciju atmaksa 0,4 miljardu eiro apmērā.

Komentāri