Premjers Krievijas lēmumos pret Latvijas šprotu ražotājiem saskata kampaņas pazīmes, Mixnews.lv

Premjers Krievijas lēmumos pret Latvijas šprotu ražotājiem saskata kampaņas pazīmes

фото

Ekonomika | 2014. gada 15. janvārī plkst. 10:37

Krievijas dienestu lēmumiem attiecībā pret Latvijas šprotu ražotājiem, iespējams, ir kāds kampaņas raksturs, LNT raidījumā "900 sekundes" sacīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V).

Šādu pieņēmumu viņš izdarot, ņemot vērā, ka notiek vēršanās arī pret citu Baltijas valstu uzņēmumiem.

Pēc premjera teiktā, patalban nav iemesls uzskatīt, ka Latvijas uzņēmumu ražotajiem produktiem būtu objektīvas kvalitātes problēmas, jo Latvijas Pārtikas un veterinārais dienests attiecībā pret vienu no skartajiem uzņēmumiem - "Rānda" - pārkāpumus nav konstatējis.

Dombrovskis norādīja, ka pašrezējai zemkopības ministrei, Ministru prezidenta amatam nominētajai kandidātei Laimdotai Straujumai (V) jau tuvākajās dienās paredzēta tikšanās ar Krievijas lauksaimniecības ministru Nikolaju Fjodorovu, lai šo situāciju pārrunātu.

Jāatgādina, ka Krievijas patērētāju aizsardzības dienests "Rospotrebnadzor" apturējis Latvijas uzņēmuma "Kolumbija" šprotu partijas tirdzniecību, teikts otrdien izplatītajā dienesta paziņojumā. No tirdzniecības izņemti 24 000 šprotu kārbu. Dienests šādu soli pamato ar to, ka kontroles un uzraudzības pasākumu rezultātā konstatēta preces neatbilstība Krievijas likumdošanas prasībām attiecībā uz tauku saturu, organoleptiskajiem rādītājiem un enerģētisko vērtību.

Konservu pārbaude veikta, reaģējot uz iesniegumiem, kas uz Krievijas prezidenta Vladimira Putina vārda saņemti 12.decembrī vienotajā pilsoņu pieņemšanas dienā, skaidro dienests. Iesniegumu detaļas netiek izpaustas. Pirmdien par pretenzijām saistībā ar Latvijas šprotēm paziņoja Krievijas federālais veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienests "Rosseļhoznadzor". Latvijas uzņēmumā "Rānda" ražotajās šprotēs esot konstatēts paaugstināts benzopirēna līmenis.

Krievijas atbildīgie dienesti esot apsūdzējuši uzņēmumu, ka tā ražotajā produkcijā benzopirēna līmenis normu pārsniedzot 35 reizes, sacīja uzņēmuma līdzīpašnieks Oskars Grosmanis. Ja šprotēs būtu šāds benzopirēna līmenis, tad konservu kārbās "būtu jāatrodas oglēm", norādīja Grosmanis.

Foto: Saeima.lv

Komentāri