Eiropa sper būtisku soli tuvāk stingrāku finanšu tirgu noteikumu ieviešanai, Mixnews.lv

Eiropa sper būtisku soli tuvāk stingrāku finanšu tirgu noteikumu ieviešanai

фото

Ekonomika | 2014. gada 15. janvārī plkst. 14:12

Eiropa otrdienas vakarā spērusi svarīgu soli tuvāk finanšu tirgus regulēšanai, Eiropas Parlamentam (EP) un Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu pārstāvjiem pēc divus gadus ilgušām pārrunām panākot sākotnēju vienošanos, ziņo LETA-AFP.

Finanšu instrumentu tirgus direktīva jeb MiFID II paredzēta, lai likvidētu nepilnības pašreizējā likumdošanā, tādējādi mazinot finanšu instrumentu spekulatīvo tirdzniecību un regulētu augsta riska tirdzniecību, lai labāk pasargātu investorus un padarītu tirgus drošākus.

Spekulācijas finanšu instrumentu tirgos, jo sevišķi ar ASV mājokļu kredītiem, tiek uzskatītas par galveno iemeslu 2008.gada finanšu krīzei un eirozonas parādsaistību krīzes saasinātāju.

"Es atzinīgi novērtēju šodien panākto EP un Eiropadomes vienošanos par atjauninātajiem noteikumiem finanšu instrumentu tirgiem," otrdienas vakarā pavēstīja ES iekšējā tirgus un pakalpojumu komisārs Mišels Barnjē. "Šie jaunie noteikumi uzlabos kapitāla tirgu funkcijas, lai sniegtu lielāku atbalstu reālajai ekonomikai."

EP norāda, ka jaunie noteikumi attieksies uz investīciju kompānijām, tirgus operatoriem un pakalpojumiem, kas nodrošina pēctirdzniecības caurskatāmības informāciju ES.

Šie noteikumi liks tirgus dalībniekiem pirkt un pārdot finanšu instrumentus regulētos tirgos, lai nodrošinātu, ka visu tirdzniecību uzrauga MiFID. Tāpat pirmo reizi ES līmenī tiks izstrādāti noteikumi augsta riska tirdzniecībai, balstoties uz automātisku algoritmu sistēmu, kas liks investīciju uzņēmumiem pārtraukt tirdzniecību, ja cenu svārstības ir pārāk krasas.

Komentāri