Ierosina dienesta pārbaudi pret amatpersonām par pieņemtajiem lēmumiem par Karvas HES, Mixnews.lv

Ierosina dienesta pārbaudi pret amatpersonām par pieņemtajiem lēmumiem par Karvas HES

фото

Ekonomika | 2014. gada 15. janvārī plkst. 17:27

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra pienākumu izpildītājs Daniels Pavļuts (RP) ir ierosinājis dienesta pārbaudi, lai izvērtētu iesaistīto amatpersonu lēmumus saistībā ar Karvas hidroelektrostaciju (HES), ziņo LETA.

Ministra preses sekretāre Daiga Grūbe informēja, ka dienesta pārbaude ierosināta par iesaistīto valsts amatpersonu pieņemto lēmumu un faktiskās rīcības pamatotību un atbilstību normatīvajam regulējumam, kā arī par līguma starp SIA "Patina" un SIA "Vides investīciju fonds" (VIF) izpildes tiesiskumu un atbilstību 2010.gada 12.maijā Ministru kabinetā apstiprinātajam "Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta finansēto projektu atklāta konkursa "Tehnoloģiju pāreja no fosilajiem uz atjaunojamajiem energoresursiem" nolikumam".

Amatpersonu rīcību izvērtēs Finanšu ministrijas, Ekonomikas ministrijas un Labklājības ministrijas speciālisti, kā arī vides un aizsardzības un reģionālās attīstības ministra biroja pārstāvis.

Komisijai būs jāizvērtē situācija un jāsagatavo ziņojums, kurā norādīti dienesta pārbaudes laikā noskaidrotie lietas apstākļi, kā arī informācija, vai pastāv apstākļi disciplinārlietas ierosināšanai pret procesā iesaistītajām amatpersonām. Ziņojums jāiesniedz līdz 21.janvārim.

Grūbe skaidroja, ka dienesta pārbaude nav ierosināta pret kādu konkrētu amatpersonu. Gadījumā, ja tiks konstatēti pārkāpumi, disciplināratbildība tiks ierosināta jau pret konkrētām amatpersonām. Pagaidām nav zināms, cik ir iesaistīto amatpersonu, izvērtēšanas komisija savā pirmajā sēdē nolems, no kurām amatpersonām pieprasīs paskaidrojumus.

VARAM valsts sekretārs Aleksandrs Antonovs pagājušā gada decembra beigās licis dienas laikā sagatavot VIF lēmumu par finansējuma piešķiršanu SIA "Patina", lai gan iepriekš naudas piešķiršana tikusi atlikta, turklāt iepriekšējais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs izdeva rīkojumu par sadarbības pārtraukšanu ar šo uzņēmumu.

Karvas HES, kuru vides organizācijas vaino Vaidavas upes vides sagandēšanā, īpašnieks to pieteica 500 000 eiro līdzfinansējumam kā videi draudzīgu projektu.

Vides aizsardzības klubs (VAK) kopā ar Latvijas Makšķernieku asociāciju un makšķernieku klubu "Fario" vērsies tiesā, lai apstrīdētu savulaik Lauku atbalsta dienesta (LAD) izsniegto un vairākus gadus pagarināto Karvas HES būvatļauju.

Administratīvās rajona tiesas Valmieras tiesu namā Karvas HES būvatļauja atzīta par nelikumīgu. Šo lēmumu pārsūdzējis gan HES būvnieks "Patina", gan LAD, pašlaik lieta atrodas Administratīvajā apgabaltiesā, kas to izskatīs 3.februārī.

2002.gadā Latvijā tika apstiprināts to upju saraksts, uz kurām HES nevar būvēt. Pamatojoties uz to, ka būvniecībai uz Vaidavas upes gadu iepriekš jau bija izsniegta būvatļauja, tika pieļauts izņēmums un būvatļauju varēja turpināt pagarināt.

Foto: pienotava.wordpress.com

Komentāri