Tirgotāji: Pirmā diena ar eiro kā vienīgo maksāšanas līdzekli aizvadīta, kā ierasts, Mixnews.lv

Tirgotāji: Pirmā diena ar eiro kā vienīgo maksāšanas līdzekli aizvadīta, kā ierasts

фото

Ekonomika | 2014. gada 15. janvārī plkst. 21:34

Trešdiena, 15.janvāris, kas ir pirmā diena, kad iedzīvotāji Latvijā par precēm un pakalpojumiem var norēķināties tikai eiro, ir aizvadīta, kā ierasts, biznesa portālam "Nozare.lv" atzīst aptaujātie tirgotāji.

Piemēram, SIA "Rimi Latvia" pārstāve norāda, ka "Rimi" un "Supernetto" veikalos tirdzniecība noritējusi, kā ierasts, un līdz šim brīdim nav bijuši gadījumi, kad pircēji norēķiniem par pirkumiem vēlētos izmantot nu jau bijušo Latvijas oficiālo maksāšanas līdzekli - latus.

Līdzšinējie novērojumi arī "Iki" veikalos liecina, ka pircēji ir informēti par to, ka no trešdienas var norēķināties tikai ar eiro, saka "Iki" pārstāvis Raimonds Janševskis.

"Aptaujājot lielāko daļu "Iki" veikalu, varam teikt, ka šodien nav bijušas situācijas, kad pircēji vēlas norēķināties ar latiem vai pauž neapmierinātību par to, ka tas vairs nav iespējams," stāsta Janševskis.

Bet SIA "Elvi Latvija" komercdirektore Laila Vārtukapteine piebilst, ka līdz šim brīdim trešdien vēl neesot saņemta informācija par gadījumiem, kad pircēji "Elvi" veikalos par pirkumu vēlētos norēķināties ar latiem.

Arī "Maxima" veikalos trešdien darbs noritēja mierīgi un bez vērā ņemamiem starpgadījumiem, apstiprināja SIA "Maxima Latvija" pārstāvis Jānis Beseris. Viņš gan norādīja, ka divos "Maxima" veikalos pircēji bija mēģinājuši par pirkumu norēķināties ar latiem.

Atgādinām, ka no trešdienas, 15.janvāra lats pārstāj būt likumīgs maksāšanas līdzeklis, tādējādi turpmāk iedzīvotāji Latvijā par precēm un pakalpojumiem varēs norēķināties tikai eiro.

Iedzīvotāji iekrātos latus gan varēs apmainīt pret eiro arī turpmāk. Latus pret eiro mainīs Latvijas Pasta reģionālajās nodaļās līdz marta beigām, komercbankās - līdz jūnija beigām, bet Latvijas Bankā - bez laika ierobežojuma.

Ārpus Latvijas eirozonas nacionālās centrālās bankas bez maksas mainīs lata banknotes pret eiro pēc oficiālā kursa līdz šā gada februāra beigām. Maiņai noteikts ierobežojums - 1000 eiro katrai personai/darījumam vienā dienā.

Pāreja no latiem uz eiro notika saskaņā ar oficiālo kursu - viens eiro ir 0,702804 lati jeb 70,3 santīmi.

Komentāri