Trešdaļa atlaisto Liepājas metalurga darbinieku mācās; tikai daži procenti atraduši darbu, Mixnews.lv

Trešdaļa atlaisto Liepājas metalurga darbinieku mācās; tikai daži procenti atraduši darbu

фото

Ekonomika | 2014. gada 16. janvārī plkst. 08:36

Aptuveni trešā daļa jeb 363 no Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) reģistrētajiem bijušajiem rūpnīcas "Liepājas metalurgs" darbiniekiem mācās, bet tikai 45 jeb nepilni 4% no atlaistajiem ir iekārtojušies jaunā darbavietā, aģentūra LETA uzzināja NVA.

Kopš pagājušā gada 15.novembra, kad "Liepājas metalurgā" sākās masveida darbinieku atlaišana, NVA Liepājas filiālē reģistrējies 1181 bijušais rūpnīcas darbinieks.

NVA pārstāve Iveta Kancēna stāstīja, ka kopumā bijušie "Liepājas metalurga" darbinieki sevišķi aktīvi darbu nemeklē un cer, ka maijā rūpnīca atsāks darbu. Savukārt tie, kuri ir atraduši jaunu darba vietu, strādā dažādās profesijās, tostarp par elektriķiem, metālapstrādes operatoriem, kokapstrādes operatoriem un uzskaites vadītājiem.

Joprojām gan Liepājā, gan citviet Latvijā ir uzņēmumi, kuri labprāt pieņem darba pieteikumus no "Liepājas metalurga" speciālistiem, sacīja Kancēna. Viens no šādiem uzņēmumiem ir Valmierā, norādīja Kancēna, neminot uzņēmuma nosaukumu. Tāpat Kancēna atgādināja, ka, pieņemot darbu ārpus Liepājas, NVA var piedāvāt tā dēvēto mobilitātes pabalstu.

Savukārt populārākā apmācību programma bijušo rūpnīcas darbinieku vidū ir valsts valodas apguve, ko mācās 191 cilvēks. Vēl 85 cilvēki ir iesaistījušies neformālajās izglītības programmās, piemēram, apgūst svešvalodu vai datorzinības, savukārt 49 apgūst profesionālās izglītības programmas, piemēram, šuvēja, autoatslēdzinieka un metinātāja profesiju. Vēl 11 cilvēki iesaistījušies traktortehnikas apmācībās un 27 autovadīšanas apmācībās.

Kā ziņots, uzņēmumam 2013.gada 10.septembrī tika sākts tiesiskās aizsardzības process, bet tā pasākumu plāns netika izpildīts un administrators Haralds Velmers iesniedza uzņēmuma maksātnespējas pieteikumu. Liepājas tiesa 12.novembrī atzina uzņēmumu par maksātnespējīgu. Pēc tam sākās darbinieku masveida atlaišana. Kopumā darbu zaudēja vairāk nekā 1500 cilvēku.

Liepājas domes Sociālais dienests pagājušā gada beigās vienreizējus ārkārtas pabalstus izmaksājis aptuveni 400 no maksātnespējīgā uzņēmuma "Liepājas metalurgs" atlaistajiem darbiniekiem, intervijā "Rietumu Radio" sacīja Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks (Liepājas partija).

"Tas ir rezultāts tam, ka valstī ne visai veiksmīgi un ne pietiekami strauji tiek risināti jautājumi par garantiju fonda finansējumu tiem darbiniekiem, kuri nav saņēmuši atlaišanas pabalstus," sacīja Sesks.

Viņš norāda, ka Maksātnespējas administrācija gadā apkalpo mazāku skaitu cilvēku, nekā tika atbrīvoti no "Liepājas metalurga", un administrācija tik lielam cilvēku pieplūdumam nav bijusi gatava. "Nav runa par naudas trūkumu, bet gan kapacitāti," sacīja Sesks.

Sesks vērsies pie Ministru prezidenta Valda Dombrovska (V) ar lūgumu steidzami risināt jautājumu par garantiju fonda maksājumiem no darba atbrīvotajiem "Liepājas metalurga" darbiniekiem, kas jau ilgstoši palikuši bez ienākumiem.

Komentāri