Apdrošinātājs par kalnos slēpošanas laikā gūtu traumu aprēķinājis atlīdzību 15 242 eiro apmērā, Mixnews.lv

Apdrošinātājs par kalnos slēpošanas laikā gūtu traumu aprēķinājis atlīdzību 15 242 eiro apmērā

фото

Ekonomika | 2014. gada 16. janvārī plkst. 11:55

Apdrošinātājs "IF Apdrošināšana" pašlaik lielāko atlīdzības pieteikumu par slēpošanas laikā notikušu negadījumu saņēmis no klienta, kurš, slēpojot kalnos Austrijā, salauza kāju un nokļuva slimnīcā, ziņo Nozare.lv

Kopējais apdrošināšanas atlīdzības apmērs ir 15 242 eiro, informē apdrošināšanas sabiedrība. Summa iekļauj gan rēķinu par slimnīcā pavadīto laiku, gan atlīdzību par cietušā transportēšanu no kalna ar helikopteru, kā arī cietušā transportēšanu uz Latviju.

Par slēpošanas negadījumiem Austrijā saņemti arī divi citi kompensāciju pieteikumi - vienā gadījumā Latvijas iedzīvotājam, kurš salauza kāju, tika kompensēta medikamentu un kruķu iegāde 172 eiro apmērā, kā arī atlīdzināti salīdzinoši nelieli izdevumi par palīdzību, novedot cietušo no kalna.

Cietušajam vīrietim bija arī Eiropas veselības apdrošināšanas karte, kas nodrošina nepieciešamās vai neatliekamās medicīniskās veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanu tādā pašā apjomā, kādā tā tiek nodrošināta attiecīgās valsts pilsoņiem. Otrā gadījumā kādai Latvijas iedzīvotājai, kura uz kalna salauza roku, tika kompensēti izdevumi 132 eiro apmērā.

Savukārt kādam Latvijas iedzīvotājam, kas slēpošanas laikā Čehijas kalnos guva traumu, sagriežot ar slēpi kāju, apdrošināšanas atlīdzība tika atteikta, jo viņš bija iegādājies polisi un tajā nebija norādījis, ka plāno slēpot. Savukārt kādai Latvijas iedzīvotājai kompensēti izdevumi par viesnīcu un prāmja biļetēm par negadījumu, kad, atgriežoties no slēpošanas Zviedrijā, viņa benzīntankā nokrita, gūstot galvas traumu. Tāpēc viņai nācās meklēt mediķu palīdzību un iegādāties jaunas biļetes mājupceļam.

"IF Apdrošināšanas" apkopotā informācija liecina, ka decembra otrajā pusē un janvāra sākumā visbiežāk Latvijas iedzīvotāji iegādājušies ceļojumu apdrošināšanu braucieniem uz Austriju, Itāliju, Vāciju, Zviedriju, Lielbritāniju un Turciju. Iedzīvotāji aktīvi centušies izmantot gada nogales brīvdienas, kad arī izglītības iestādēs ir brīvdienas, lai kopā ar ģimenēm ceļotu un aktīvi atpūstos.

Tipiskākās traumas, kādas tiek gūtas, nodarbojoties ar ziemas sporta aktivitātēm, ir ekstremitāšu kaulu lūzumi, muskuļu un saišu sastiepumi, informē apdrošinātājs.

Komentāri