Veikalā Maxima Valmierā nobrukuši piekaramie griesti, cilvēki nav cietuši , Mixnews.lv

Veikalā Maxima Valmierā nobrukuši piekaramie griesti, cilvēki nav cietuši (1)

фото

Ekonomika | 2014. gada 16. janvārī plkst. 12:40

(Papildināts ar "Maxima" viedokli)

Trešdien Valmierā, veikalā "Maxima" Georga Apiņa ielā, nobrukuši piekaramie griesti, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona priekšnieks Jānis Skrastiņš. Cilvēki negadījumā neesot cietuši.

Pēc Skrastiņa teiktā, VUGD par notikušo uzzinājis tikai ceturtdien no masu medijiem.

фото

Skrastiņš pastāstīja, ka VUGD darbinieki ceturtdien devušies uz notikuma vietu, kur konstatējuši, ka vakar nokrituši iekaramie griesti. Lai arī brukušas nav griestu konstrukcijas, Skrastiņš atzina, ka šo gadījumu vajadzētu papētīt pamatīgāk - kādēļ vieglās konstrukcijas no griestiem ir atdalījušās, lai nodrošinātu, ka notikušais neatkārtotos. "Rekomendētu tomēr ēkas īpašniekus piesaistīt kādu būvniecības speciālistu, lai pārliecinātos par ēkas drošību," norādīja glābējs un piebilda, ka vizuāli bojājumi griestu konstrukcijās neesot redzami.

Nobrūkot piekaramajiem griestiem veikalā "Maxima" Valmierā, cilvēki nav cietuši, biznesa portālam "Nozare.lv" atzina "Maxima Latvija" komunikācijas vadītājs Jānis Beseris.

Viņš stāstīja, ka situācija "Maxima XX" veikalā Valmierā, Georga Apiņa ielā 10a, trešdien radās, kādam apmeklētājam gaitenī aizķerot un nogāžot nomnieka reklāmas izkārtni, kā rezultātā tā krītot aizķēra arī vieglas konstrukcijas iekaramos griestus un nokrita arī divi dekoratīvo griestu kvadrāti.

"Tūlīt pēc starpgadījuma veikala apsargi norobežoja notikuma vietu un izsauca tehnisko dienestu, kā arī tika slēgti blakus esošo nomnieku veikali, lai pārliecinātos, ka apmeklētājiem nedraud nekāda veida briesmas.

фото

Tehniskais dienests norobežotajā teritorijā uzsāka iekaramo griestu remontdarbus un, apskatot to konstrukciju, tika pieņemts lēmums veikt visu iekaramo griestu posma demontāžu un, to uzsākot, atsevišķs dekoratīvo iekaramo griestu posms norobežotajā teritorijā nokrita," informēja Beseris.

Tā kā tie bija lokāla rakstura remontdarbi, kas notika norobežotā teritorijā, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta palīdzība situācijas risināšanai netika piesaistīta, viņš piebilda.

"Cilvēki šajā starpgadījumā nav cietuši, un, tā kā nekādi draudi nav konstatēti un piekaramo griestu remonts notiek norobežotā teritorijā, veikals turpina darbu," teica Beseris.

Kā aģentūrai LETA stāstīja veikalu ceturtdien apmeklējušie iedzīvotāji, patlaban vairs gandrīz nekas neliecinot par trešdien notikušo, izņemot putekļus, kas klājot grīdu un griestos vietām manāmie vadi. Patlaban ēkā darbojas visi veikali, tā darbība nav traucēta.

Veikala informācijas centrā aģentūra LETA noskaidroja, ka sākotnēji nokritis "Čili picas" ēstuves uzraksts, bet pēcāk, to labojot, nokritušas arī vieglās konstrukcijas. Veikala pārstāvji uzskata, ka iedzīvotāju sociālajos tīklos publicētie attēli veido ievērojami dramatiskāku attēlu, nekā tas bijis patiesībā, jo tie iekļāvuši arī restorāna uzraksta remontdarbu nekārtību.

Veikala darbinieki arī norādīja, ka notikumā cilvēki nav cietuši. Tehniskie darbinieki veikala vadībai teikuši, ka glābšanas dienestu saukšana un pircēju evakuācija neesot nepieciešama, jo nekādas briesmas veikala apmeklētājiem un ēkai nedraudot, tāpēc nekas tāds nav darīts.

Atgādinām, ka 2013.gada 21.novembrī veikalā "Maxima" Rīgā, Zolitūdē, iebruka ēkas jumts un bojā gāja 54 cilvēki.

Foto: no vietnes valmiera24.lv

Komentāri 1
Munispirms 5 gadiem
Labi ka pircēji nav cietuši, citadi paši būtu vainīgi.