Rosseļhoznadzor: Latvijas šprotu neatbilstību kvalitātes normām konstatējušas arī Igaunijas un Ungārijas institūcijas, Mixnews.lv

Rosseļhoznadzor: Latvijas šprotu neatbilstību kvalitātes normām konstatējušas arī Igaunijas un Ungārijas institūcijas

фото

Ekonomika | 2014. gada 16. janvārī plkst. 14:01

Krievijas federālais veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienests "Rosseļhoznadzor" ceturtdien paziņoja, ka paaugstinātu benzopirēna līmeni Latvijā ražotajā šprotēs esot konstatējuši arī Ungārijas un Igaunijas pārtikas veterinārie dienesti, ziņo LETA.

"Rosseļhoznadzor" norāda, ka benzopirēna līmeni, kas pārsniedz Eiropas Savienības noteikto, Latvijas šprotēs pagājušā gada decembra beigās konstatējis Ungārijas pārtikas veterinārais dienests.

Savukārt šā gada janvārī to esot konstatējis arī Igaunijas pārtikas veterinārais dienests, teikts "Rosseļhoznadzor" paziņojumā.

Kā novēroja aģentūra LETA, Igaunijas pārtikas un veterinārā dienesta interneta vietnē nav pieejama informācija par Latvijā ražoto šprotu pārbaužu veikšanu.

Kā ziņots, "Rosseļhoznadzor" pirmdien paziņoja, ka Latvijas uzņēmumā "Rānda" ražotajās šprotēs esot konstatēts paaugstināts benzopirēna līmenis. Savukārt otrdien izskanēja informācija, ka Krievijas patērētāju aizsardzības dienests "Rospotrebnadzor" apturējis Latvijas uzņēmuma "Kolumbija" šprotu partijas tirdzniecību. No tirdzniecības izņemti 24 000 šprotu kārbu.

Komentāri