Atteiksies no reģistrācijas apliecību obligātas izsniegšanas komersantiem, Mixnews.lv

Atteiksies no reģistrācijas apliecību obligātas izsniegšanas komersantiem

фото

Ekonomika | 2014. gada 16. janvārī plkst. 14:47

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Komerclikumā un Komerclikuma spēkā stāšanās kārtības likumā, kas paredz atteikties no reģistrācijas apliecību obligātas izsniegšanas, lai samazinātu administratīvo slogu komersantiem. Apliecību komersantam izsniegs pēc viņa pieprasījuma par maksu, aģentūru LETA iepriekš informēja Saeimas Preses dienestā.

Sākotnēji šie likumprojekti tika virzīti kopā likumā "Par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem", Reliģisko organizāciju likumā, Biedrību un nodibinājumu likumā, Politisko partiju likumā, grozījumiem likumā "Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru".

Šodien trešajā, galīgajā, lasījumā pieņemtie grozījumi likumā "Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru" nosaka, ka reģistrācijas apliecības vai to dublikātus Uzņēmumu reģistrs turpmāk izsniegs tikai pēc uzņēmēja pieprasījuma par maksu. Pašlaik pēc uzņēmuma reģistrēšanas uzņēmējam tiek izsniegta izdrukāta reģistrācijas apliecība. Reģistrējot uzņēmumu, reģistrācijas apliecības saņemšana turpmāk nebūs vairs obligāta, aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā.

Grozījumi likumā "Par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem", Reliģisko organizāciju likumā šodien tiek skatīti otrajā lasījumā. Šie likumprojekti paredz arī to, ka pēc masu informācijas līdzekļa reģistrēšanas tiek izsniegta reģistrācijas apliecība, tomēr tā būtībā nenosaka masu informācijas līdzekļa darbības tiesisko pamatu, bet tikai apliecina kādreizējo reģistrāciju, paredz likuma grozījumi.

Papildu apliecība nav uzskatāma par apliecinājumu tam, ka masu informācijas līdzeklis vēl joprojām pastāv un tā darbība nav izbeigta. Līdz ar to ministrija secinājusi, ka tās izsniegšanai nav juridiskas nozīmes.

Papildus tam Uzņēmumu reģistrs (UR) ir izvērtējis, ka, lai gan reģistrācijas apliecību izsniegšana iepriekš bija iekļauta valsts nodevā par jaunu subjektu reģistrēšanu, tas neatstās būtiskas izmaiņas uz valsts nodevas apmēru pašreiz.

Tāpat statistika saistībā ar UR izsniegtajām reģistrācijas apliecībām liecina, ka tas vidēji mēnesī izsniedz 2032 reģistrācijas apliecības, tajā skaitā gan jauna subjekta reģistrācijas gadījumā, gan izmaiņu gadījumā, kad izdodama jauna apliecība - piemēram, nosaukuma maiņa.

Tādā veidā, atsakoties no reģistrācijas apliecības un tās dublikāta izsniegšanas un nosakot, ka par reģistrācijas apliecības izsniegšanu maksājama maksa par pakalpojumu, tiks nodrošināta regulējuma ieviešanas efektivitāte un samazināts administratīvais slogs masu informācijas līdzekļu reģistrā reģistrētajiem tiesību subjektiem.

Grozījumi Biedrību un nodibinājumu likumā, Reliģisko organizāciju likumā paredz, ka reliģiskajām organizācijām turpmāk nebūs jānorāda dibinātāju sarakstā dibinātāju dzīvesvieta un jāiesniedz kvīts par valsts nodevas samaksu kopija.

Komentāri