Bankā Citadele līdz 14.janvārim uz eiro samainīti gandrīz 25 miljoni latu, Mixnews.lv

Bankā Citadele līdz 14.janvārim uz eiro samainīti gandrīz 25 miljoni latu

фото

Ekonomika | 2014. gada 16. janvārī plkst. 21:27

Bankas "Citadele" filiālēs un bankomātos divās nedēļās - no 1. līdz 14.janvārim - kopumā uz eiro samainīti 24,66 miljoni latu. Latu iemaksa "Citadeles" bankomātos turpināsies līdz 20.janvārim, ziņo LETA.

Visaktīvāk "Citadelē" iedzīvotāji latus uz eiro mainīja gada pirmajās darba dienās. Līdzīgi ir arī ar iemaksu bankomātiem - klienti gada pirmajās dienās vairāk iemaksāja latus, taču, sākot ar 6.janvāri, iemaksāto latu un eiro proporcija mainījās, un 57% no visām veiktajām iemaksām bija jau eiro valūtā. Savukārt pēdējo dienu laikā bankomātos latu iemaksas ir ap 25% no kopējo iemaksu summas.

Ja gada sākumā lielākoties uz "Citadeles" filiālēm devās vecāka gadagājuma iedzīvotāji, tad tagad naudas maiņu veic arī gados jauni cilvēki, tostarp bērni ar vecākiem, kas uz banku devušies ar savām krājkasītēm.

Visās komercbankās latus pret eiro pēc oficiālā kursa - viens eiro ir 0,702804 lati - un bez komisijas maksas varēs mainīt līdz jūnija beigām, 302 Latvijas Pasta reģionālajās nodaļās - līdz marta beigām, bet Latvijas Bankā - mūžīgi. Taču visērtāk ir skaidru naudu ieskaitīt kontā un par saviem pirkumiem norēķināties ar maksājumu karti.

Bankas "Citadele" dati rāda, ka Latvijas iedzīvotāji ir ieklausījušies aicinājumā maksāt ar karti - gada pirmajās divās nedēļās darījumu skaits ar "Citadeles" maksājumu kartēm audzis par 15%, salīdzinot ar tādu pašu laika periodu pērn.

Tikmēr kā liecina Latvijas Komercbanku asociācijas dati, ar maksājumu kartēm janvāra pirmajās četrpadsmit dienās tika veikti 6,6 miljoni darījumu, kas ir par 20-30% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn.

Vidējā pirkuma summa šajā periodā svārstījusies 16 eiro un 20 eiro robežās. Tas liecina, ka maksājumu kartes vairāk tiek izmantotas ikdienas pirkumiem, žurnālistiem sacīja Latvijas Komercbanku asociācijas prezidents Mārtiņš Bičevskis.

Pirkumu kopējā summa šajā periodā sasniedza vairāk nekā 122 miljonus eiro. Vidējā pirkuma summa šajā periodā svārstījusies 16 un 20 eiro robežās. Šajā statistikā nav iekļauti maksājumi par precēm interneta veikalos, kur vidējās summas ir lielākas nekā ikdienas pirkumiem.

Uz "Citadeli" veikt latu nomaiņu uz eiro dodas arī uzņēmēji. Uzņēmēju ērtībai un drošībai banka aicina apsvērt iespēju izmantot "Citadeles" inkasācijas pakalpojumu, kas nodrošina skaidras naudas nogādi no uzņēmuma uz banku un tās ieskaitīšanu jebkuras bankas kontā. Līdz ar to uzņēmumu darbiniekiem nav nepieciešams pašiem doties uz banku, lai veiktu skaidras naudas iemaksu kontā.

"Dažkārt varbūt šķiet, ka tas ir dārgs pakalpojums, taču lielākoties tas var izmaksāt lētāk, nekā pašam doties uz banku vai sūtīt savus darbiniekus," komentē bankas "Citadele" valdes loceklis Kaspars Cikmačs.

Izmantojot "Citadeles" inkasācijas pakalpojumus, uzņēmēju naudas līdzekļi ir apdrošināti. Piegādi uz un no bankas veic profesionāli apmācīti bankas darbinieki. "Citadeles" inkasācijas struktūrvienības atrodas ne tikai Rīgā, bet arī Ventspilī, Liepājā, Valmierā, Jēkabpilī un Daugavpilī.

"Citadeles" iemaksas bankomātos latus varēs iemaksāt līdz 20.janvārim. Bankomātos iemaksātie lati automātiski konvertējas uz eiro par oficiālo kursu un bez komisijas maksas.

Naudas iemaksa kontā "Citadeles" bankomātos ir bez komisijas maksas. Lielākajā daļā "Citadeles" iemaksas bankomātu var iemaksāt gan latus, gan eiro, savukārt uz tiem četriem bankomātiem, kuros var iemaksāt tikai latus, ir izvietotas speciālas informatīvas uzlīmes.

Patlaban "Citadelei" ir trešais plašākais bankomātu tīkls Latvijā ar 166 bankomātiem.

Komentāri