Iztikas minimuma rādītājs vienam iedzīvotājam decembrī - 252,19 eiro, Mixnews.lv

Iztikas minimuma rādītājs vienam iedzīvotājam decembrī - 252,19 eiro

фото

Ekonomika | 2014. gada 17. janvārī plkst. 11:34

Pērn decembrī iztikas minimuma rādītājs vienam iedzīvotājam bija 252,19 eiro, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati, ziņo Nozare.lv

Decembrī no iztikas minimuma rādītāja nepārtikas preces veidoja 86,89 eiro, pakalpojumi - 78,81 eiro, pārtikas preces - 76,78 eiro, pārējie maksājumi - 9,7 eiro.

Decembrī salīdzinājumā ar novembri iztikas minimuma rādītājs vienam iedzīvotājam ir samazinājies par 1,03%, novembrī šis rādītājs bija 254,81 eiro.

2013.gadā visaugstākais iztikas minimuma rādītājs bija jūnijā - 256,73 eiro.

2013.gadā kopumā viena iedzīvotāja pilna iztikas minimuma preču un pakalpojumu groza vērtība bija 253 eiro, 2012.gadā - 250 eiro, 2011.gadā - 246 eiro, 2010.gadā - 236 eiro, 2009.gadā - 239 eiro, liecina CSP dati.

Jau ziņots, ka pilna iztikas minimuma patēriņa preču un pakalpojumu groza saturs apstiprināts ar Ministru padomes vairāk nekā 20 gadus senu - 1991.gada aprīļa - lēmumu.

Groza vērtību atbilstoši iekļauto preču un pakalpojumu cenu pārmaiņām ik mēnesi aprēķina CSP. Iztikas minimumu aprēķina vidēji vienam Latvijas iedzīvotājam, nedalot iedzīvotājus pēc dzimuma, vecuma vai teritorijas.

Pilna iztikas minimuma patēriņa preču un pakalpojumu grozā no pārtikas precēm ir maize, graudaugu un konditorejas izstrādājumi, gaļa un tās produkti, zivis un to produkti, piens un tā produkti, olas, eļļa, tauki, augļi, ogas, dārzeņi, cukurs, medus un citi saldumi, kā arī bezalkoholiskie dzērieni.

No nepārtikas precēm grozā ir vīriešu, sieviešu un bērnu apģērbs, apavi, mājokļa uzturēšanas un remonta materiāli, sadzīves tehnika, pārējās elektropreces, personīgās lietas, mēbeles, tekstilmateriāli dzīvoklim, trauki un virtuves piederumi, dārza inventārs, mazgāšanās līdzekļi, transportlīdzekļu iegāde, kosmētikas un higiēnas preces, individuālie aksesuāri, medikamenti, rakstāmlietas, avīzes, žurnāli, grāmatas, atpūtas un sporta inventārs, kā arī rotaļlietas.

Pilna iztikas minimuma patēriņa preču un pakalpojumu grozā iekļauta arī apģērbu šūšana, apavu remonts, īre, elektrības un apkures maksājumi, mājsaimniecības pakalpojumi, komunālie pakalpojumi, pasta un sakaru pakalpojumi, sabiedriskā transporta izmaksas, sadzīves, kultūras un pārējie pakalpojumi.

Iztikas minimuma patēriņa grozā nav iekļauti alkoholiskie dzērieni, tabakas izstrādājumi un luksusa preces.

Komentāri