Mego un Iki apvienošanās pastiprinās konkurenci tirgū un palielinās Mego ietekmi, Mixnews.lv

Mego un Iki apvienošanās pastiprinās konkurenci tirgū un palielinās Mego ietekmi

фото

Ekonomika | 2014. gada 17. janvārī plkst. 15:34

Mazumtirdzniecības tīkla "Iki" apvienošana ar veikalu tīklu "Mego" pastiprinās konkurenci mazumtirdzniecības tirgū Latvijā, biznesa portālam "Nozare.lv" atzīst SIA "Rimi Latvia" valdes priekšsēdētājs Valdis Turlais.

Iepriekš jau vēstīts, ka SIA "Mego" ir parakstījusi līgumu ar veikalu tīkla "Iki" operatoru SIA "Palink" par 100% "Palink" kapitāla daļu pirkšanu, kā rezultātā par "Palink" īpašnieku kļūst "Mego".

"Konkurentiem kļūstot spēcīgākiem, ietekmi izjutīs arī "Rimi", taču jau šobrīd, darbojoties aktīvas konkurences apstākļos, katru dienu domājam, kā ar savu piedāvājumu būt par pirmo izvēli Latvijas iedzīvotājiem," norāda Turlais.

Viņš atzīmē, ka šis darījums apliecina Latvijas mazumtirdzniecības tirgū jau kādu laiku jūtamās konsolidācijas tendences. "Jāpiebilst, ka konsolidācijas tendences mazumtirdzniecības jomā Latvijā jūtamas jau kādu laiku, par to liecina, piemēram, mazo tirgotāju aktīva dalība kooperatīvos."

Tāpat "Palink" aiziešana apstiprina, ka darbs mazumtirdzniecības nozarē Latvijā ir sarežģīts bizness ar salīdzinoši nelieliem rentabilitātes rādītājiem. Te valda sīva konkurence, iedzīvotāju pirktspēja joprojām nav augsta, tirgotājiem turklāt jārēķinās ar stingru regulējumu un dažādiem ierobežojumiem, ko nosaka valsts, skaidro "Rimi Latvia" valdes priekšsēdētājs.

"Mūsu valstī paliek un savu darbību izvērš uzņēmumi ar ilgtermiņa plāniem un iecerēm, kuru vārdā tie ir gatavi pārciest grūtos laikus un salīdzinoši sliktus finanšu rezultātus. Taču "Palink" gadījumā jāņem vērā arī nepamatotais maksātnespējas process, ar ko "Palink" saskārās 2012.gadā un kas uzrādīja uzņēmēju ievainojamību Latvijā, kur pilnībā par savu drošību pārliecināts nevar būt neviens uzņēmums. Tas noteikti ietekmēja "Palink" īpašnieku interesi saglabāt un attīstīt biznesu Latvijā," stāsta Turlais.

Bet, raugoties no pircēju skatpunkta, "Rimi Latvia" pārstāvis atzīmē, ka salīdzinoši mazāku tirgotāju konsolidācija ir atzīstams solis, kas ļaus tiem darboties vēl efektīvāk, tirgotāji stiprinās savu piedāvājumu, iespējams, tam būs ietekme ne vien uz preču klāstu, bet arī uz cenām.

"Taču šādi uzņēmumu apvienošanās darījumi ir Konkurences padomes kompetence, kuras uzdevums patlaban ir lemt, vai šis darījums patiešām būtu Latvijas ekonomikas un pircēju interesēs," atzīst Turlais.

Pēc mazumtirdzniecības tīkla "Iki" pievienošanas veikalu tīkls "Mego" kļūs par nopietnu spēku spēku vietējā tirgū, biznesa portālam "Nozare.lv" atzīst SIA "Maxima Latvija" pārstāvis Jānis Beseris.

Divu vidēja lieluma veikalu tīklu apvienošanās, pirmkārt, būs vērā ņemams ieguvums patērētājiem. Tā arī radīs jaunu un nopietnu spēku tirgū, ar ko ikvienam mazumtirgotājam būs jārēķinās no konkurences viedokļa, uzsver "Maxima Latvija" pārstāvis.

Savukārt par to, vai un kāda būs šīs apvienošanās ietekme uz "Maxima" darbību, vēl pāragri spriest, norāda Beseris. "Būs interesanti vērot, kādā virzienā attīstīsies abu zīmolu veikali pēc apvienošanās, kas arī lielā mērā noteiks to, cik būtiski mainīsies katra tirgotāja pozīcijas tirgū."

Jau ziņots, ka "Mego" un "Palink" darījuma pilnīgai apstiprināšanai vēl tiek gaidīts Latvijas Konkurences padomes lēmums. Pēc darījuma apstiprināšanas 51 mazumtirdzniecības veikals, kurš darbojas ar "Iki" zīmolu un pieder "Palink", turpmāk darbosies ar "Mego" zīmolu.

SIA "Palink", kas pārstāv veikalu ķēdi "Iki", ir viens no pieciem lielākajiem pārtikas mazumtirdzniecības uzņēmumiem Latvijā. Kā UAB "Palink" meitasuzņēmums SIA "Palink" Latvijā darbojas deviņus gadus. 2013.gadā uzņēmums pārvaldīja 51 veikalu un nodrošināja vairāk nekā 900 darba vietu.

SIA "Mego" ir viens no lielākajiem mazumtirgotājiem, kas Latvijā darbojas jau kopš 1999.gada, un SIA "Mego" pieder 36 veikali, kuros strādā vairāk nekā 600 darbinieki. Veikali atrodas dažādās Latvijas pilsētās - Rīgā, Aizkrauklē, Baldonē, Bauskā, Brocēnos, Cēsīs, Jēkabpilī, Jūrmalā, Sauriešos, Liepājā, Talsos, Tukumā, Valkā un Ventspilī. Ar ''Mego'' zīmolu kopumā Latvijā darbojas 53 veikali.

Komentāri