Maxima atsevišķām precēm norādījusi nekorektu valūtas pārrēķinu, Mixnews.lv

Maxima atsevišķām precēm norādījusi nekorektu valūtas pārrēķinu

фото

Ekonomika | 2014. gada 17. janvārī plkst. 20:25

Atsevišķām precēm "Maxima" veikalos tika norādīts nekorekts pārrēķins no latiem uz eiro, pārbaudot janvāra otrā cenu monitoringa rezultātus, secinājis Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC).

PTAC norāda, ka nekorekts latu un eiro pārrēķins veikts "Rīgas miesnieka" ražotajiem "Rakveres" cīsiņiem, Spānijas lielajiem apelsīniem un saldētajām pākšu pupiņām "Hortex".

Uzņēmums "Maxima Latvija" ir apņēmies pārkāpumu tuvākajā laikā novērst. Tāpat PTAC konstatēja nekorektu konvertāciju atsevišķiem pakalpojumiem, piemēram, "Metāla papēžu pasitņu nomaiņa jaunam sieviešu apavu pārim ar klasisku, smailu" vai "Metāla papēžu pasitņu nomaiņa jaunam sieviešu apavu pārim ar klasisku, smailu papēdīti" Daugavpilī.

Arī šajā gadījumā PTAC sazinājās ar pakalpojumu sniedzēju, kas apņēmās labot kļūdu.

Salīdzinot janvāra pirmā cenu monitoringa datus ar janvāra otrā cenu monitoringa datiem, vairākumam preču pamata cena ir palikusi nemainīga - 95,5% gadījumu preču un pakalpojumu cenu izmaiņas nav novērotas, savukārt cenu pieaugums ir novērojams 2,1% gadījumu, bet 2,4% gadījumu cena ir samazinājusies, liecina janvāra otrā cenu monitoringa rezultāti.

Komentāri