'Rīgas siltums' meklē siltumtīklu būvnieku projektam Z-Towers, Mixnews.lv

'Rīgas siltums' meklē siltumtīklu būvnieku projektam Z-Towers

фото

Ekonomika | 2014. gada 19. janvārī plkst. 13:33

AS "Rīgas siltums" izsludinājusi konkursu par tiesībām veikt siltumtīklu izbūvi daudzfunkcionālam kompleksam "Z-Towers" Daugavgrīvas ielā 9, 9A. Piedāvājumu iesniegšanas termiņš noteikts 31.janvāris, ziņo LETA.

Kā informēja "Rīgas siltuma" pārstāve Linda Rence, lai neierobežotu konkurenci un ļautu izvēlēties izdevīgāko variantu, jaunie klienti, pieslēdzoties centralizētajai siltumapgādes sistēmai, var izvēlēties izbūvēt siltumtīklus pašu spēkiem, piesaistot licencētus darbuzņēmējus, vai izbūvēt nepieciešamos siltumtīklus, sadarbojoties un noslēdzot atbilstošu līgumu ar AS "Rīgas siltums".

"Z-Towers" attīstītāji izvēlējās pieslēgties centralizētajai siltumapgādei ar "Rīgas siltuma" līdzdalību siltumtīklu izbūvē. Tādēļ pēc iesnieguma un siltumtīklu tehniskā projekta saņemšanas no projektu attīstītāja siltumapgādes uzņēmums izsludināja atklātu konkursu, lai noteiktu saimnieciski izdevīgāko piedāvājumu.

Siltumtīklu izbūve saskaņā ar projektu ir paredzēta no esošajiem siltumtīkliem Meža ielā līdz objekta "Z-Towers" siltummezglam. "Rīgas siltums" gandrīz 15 gadus realizē jaunu klientu pieslēgšanas programmu. Gan laika periodā no 2006.gada līdz 2008.gadam, kad strauji attīstījās būvniecība un siltumapgādes uzņēmumam tika pieprasīts nodrošināt siltumslodzes teju otras Rīgas apjomā, gan ekonomiskās krīzes gados, kad citi pakalpojumu sniedzēji bija ļoti piesardzīgi pret jauno projektu attīstītājiem, tika turpināta sadarbība ar projektu attīstītājiem, informēja Rence.

Izvērtējot investīciju atmaksāšanās laiku, noslēdzot ilgtermiņa līgumu par siltumenerģijas piegādi, nepieciešamības gadījumā "Rīgas siltums" gatavs aizņemties nepieciešamo finansējumu bankā.

Kā ziņots, kopējās investīcijas Pārdaugavā pie Zunda kanāla būvētajā divu 30 stāvus augsto augstceltņu projektā "Z-Towers" ir 200 miljoni eiro, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja projekta attīstītājas SIA "Towers Construction Management" pārdošanas direktore Irēna Viļuma.

Torņu kompleksā būs 358 dzīvokļi platībā no 37,4 līdz 613 kvadrātmetriem ar "premium" klases iekšējo apdari un iebūvēto virtuvi. Tāpat paredzētas A klases biroju telpas ar kopējo platību 10 000 kvadrātmetru.

Pa vidu torņus savienos podiums, kurā "Z-Towers" iemītniekiem un viesiem paredzēts 4000 kvadrātmetru platībā piedāvāt Austrijas SPA centra "Scletterer" pakalpojumus, 25 metrus garu peldbaseinu, kafejnīcas, apģērbu tīrītavas un citus pakalpojumus. Kompleksā ir paredzēta arī pazemes autostāvvieta 700 automašīnām.

Kompleksa teritorijā darbosies arī starptautiskā skola, bērnudārzs un daudzfunkcionāls sporta laukums.

Pārdaugavā pie Zunda kanāla iepretim Preses namam iecerētais projekts tika uzsākts 2008.gadā, un šā gada pirmajā ceturksnī bija ieplānots to nodot ekspluatācijā, taču 2009.gada sākumā būvniecība tika apturēta, skaidrojot to ar "tehnoloģisko pārtraukumu".

Projekta būvdarbi atsākās 2010.gada pavasarī.

Foto: skyscrapercity.com

Komentāri