Uz pusi samazina "Latvenergo" vadītāja algu, Mixnews.lv

Uz pusi samazina "Latvenergo" vadītāja algu (1)

фото

Ekonomika | 2013. gada 17. janvārī plkst. 14:27

AS "Latvenergo" valdes priekšsēdētāja Āra Žīgura atalgojums samazināts no 8784 latiem mēnesī līdz 4640 latiem mēnesī, tā nolemts šodien notikušajā "Latvenergo" akcionāru sapulcē.

Kā biznesa portālu "Nozare.lv" informēja "Latvenergo" pārstāve Ivita Bidere, šodien notikušajā "Latvenergo" akcionāru ārkārtas sapulcē pieņemts lēmums samazināt "Latvenergo" vadības atalgojumu, izdarot grozījumus akcionāru sapulces 2012.gada 19.decembra lēmumā. Turpmāk atalgojums par "Latvenergo" valdes priekšsēdētāja un izpilddirektora pienākumu pildīšanu nepārsniegs 4640 latus.

Šodien akcionāra sapulcē nolemts, ka "Latvenergo" valdes priekšsēdētājs par "Latvenergo" galvenā izpilddirektora amata pienākumu izpildi saņem mēnešalgu 1856 lati, "Latvenergo" valdes loceklis Uldis Bariss par "Latvenergo" komercdirektora amata pienākumu izpildi saņem mēnešalgu 1670 lati, "Latvenergo" valdes loceklis Māris Kuņickis par "Latvenergo" ražošanas direktora amata pienākumu izpildi ar 2013.gada 1.janvāri saņem mēnešalgu 1670 lati, "Latvenergo" valdes locekle Zane Kotāne par "Latvenergo" finanšu direktores amata pienākumu izpildi saņem mēnešalgu 1670 lati, "Latvenergo" valdes loceklis Arnis Kurgs par "Latvenergo" administratīvā direktora amata pienākumu saņem mēnešalgu 1670 latu apmērā. AS "Latvenergo" valdes locekļu atalgojums ir 2506 lati un valdes priekšsēdētāja - 2784 lati.

Šāds lēmums pieņemts, ņemot vērā pagājušajā nedēļā Saeimā 1.lasījumā akceptētos grozījumus likumā "Par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām", šonedēļ veiktos grozījumus Ministru Kabineta noteikumos par valsts un pašvaldību kapitālsabiedrību valdes locekļu atalgojumu, vienlaikus samērojot to ar vidējo atalgojumu nozarē un līdzīga izmēra - neto apgrozījums, bilances kopsumma, darbinieku skaits - kapitālsabiedrību valdes locekļu vidējo atalgojuma līmeni, informēja Bidere.

Akcionāra sēdes laikā atkārtoti tika novērtēti "Latvenergo" darbības rezultāti iepriekšējā pārskata gadā, "Latvenergo" vidēja termiņa darbības stratēģijas izpilde un darbības rezultāti. Līdz šim akcionārs ir vērtējis valdes darbu kopumā, analizējot izvirzītos mērķus un sasniegtos rezultātus. Vienlaikus akcionārs norādīja, ka decembrī pārskatītā uzņēmuma korporatīvā struktūra un ieviestie atbildīgo izpilddirektoru amati sekmēs AS "Latvenergo" darbības stratēģijā 2013.-2016.gadam noteikto mērķu izpildi - tirgus pozīcijas nostiprināšanu Baltijā, enerģijas avotu diversifikāciju un līdzsvarotu tīklu attīstību.

Savukārt ekonomikas ministra Daniela Pavļuta preses sekretāre Daiga Grūbe biznesa portālam "Nozare.lv" apliecināja, ka ekonomikas ministrs 15.janvārī saņēma Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra Jura Pūces sniegtos paskaidrojumus par ministra prombūtnē pieņemtajiem "Latvenergo" akcionāru sapulces lēmumiem.

Valsts sekretārs ir sniedzis informāciju par veiktajām strukturālajām izmaiņām "Latvenergo" vadībā, koncerna darbības rezultātiem, kas kalpojuši par kritērijiem koncerna vadības kopējā atalgojuma paaugstināšanai. Tāpat tika sniegta informācija par uzņēmumu augstākās vadības atalgojuma līmeņiem Latvijā, Igaunijā un Lietuvā.

"Paskaidrojumā sniegtā informācija liecina, ka, pieņemot lēmumu par kopējo atalgojuma līmeni "Latvenergo" vadībai, nav pietiekami kritiski izvērts pieauguma samērīgums un veiktā izpēte par atalgojuma līmeni tirgū, kā arī Saeimā iesniegto grozījumu likumprojektā par "Par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām" plānotie valdes locekļu un izpilddirektoru pienākumu atalgojuma griesti," sacīja Grūbe.

Foto: no vietnes gorod.lv

Komentāri 1
xxxxpirms 6 gadiem
Dievs dot ka pusis neaiziet uz kādu privāto kantori tas (varētu būt liels zaudējums LR)