Kolonādes kafejnīcas ēkā veidos Latvijas tradīcijām un kultūrai atbilstošo restorānu, Mixnews.lv

Kolonādes kafejnīcas ēkā veidos Latvijas tradīcijām un kultūrai atbilstošo restorānu

фото

Ekonomika | 2014. gada 20. janvārī plkst. 15:31

Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas deputāti pirmdien atbalstīja Rīgas domes Īpašuma departamenta piedāvāto ideju kafejnīcas ēkā, kas atrodas līdzās Brīvības pieminekļa laukumam un kuras telpās patlaban darbojas picērija "Čili pica", konkursa kārtībā piedāvāt iespēju atzītiem pavāriem izveidot plašai auditorijai pieejamu restorānu, kura ēdienkarte atbilstu Latvijas tradīcijām un kultūrai, ziņo LETA.

Kafejnīcas ēka, kas atrodas uz Aspazijas bulvāra un Brīvības laukuma stūra, līdzās "Laimas" pulkstenim, pieder pašvaldībai, kas to iznomājusi SIA "Kolonāde" līdz 2014.gada 2.februārim. Rīgas domes Īpašuma departaments kā ēkas valdītājs pērn decembrī informējis uzņēmumu, ka nomas līguma termiņa pagarināšana nav iespējama un ar 7.februāri īpašums būs jāatbrīvo un jānodod departamenta pārstāvjiem.

Ņemot vērā kafejnīcas atrašanās vietu - pie Brīvības laukuma, kur atrodas valsts neatkarības simbols - Brīvības piemineklis -, Rīgas domes Īpašuma departaments iecerējis ierobežot tā izmantošanas mērķi. Organizējot nekustamā īpašuma objekta mutisko izsoli, tiks izvirzīti stingri atlases kritēriji, kas paredz, ka šajā ēkā restorāna interjeram un ēdienkartei būs jāatspoguļo Latvijas īpatnības, tradīcijas un kultūra. Restorānam būs jānodrošina Latvijas ēdienkarte, izmantojot vietējo zemnieku Latvijā audzētus produktus.

"Domāju, ka atbilstoši atrašanās vietai tur vajadzētu veidot kaut ko nacionālu, lai tas nebūtu kārtējais globalizācijas projekts - "Mcdonald's" jau ir blakus," pamatoja departamenta direktors Oļegs Burovs. Vēsturiski šajā namā bijis avīžu kiosks, taču šo funkciju atjaunot nav paredzēts, jo tad ēkā būtu jāiekārto kārtējā "Narvesen" bode.

Deputāts Aleksandrs Kiršteins ("Visu Latvijai!"-TB/LNNK) pirmdien komitejas sēdē pauda viedokli, ka kafejnīcas namiņš ir pārāk mazs, lai tajā iekārtotu nopietnu restorānu, taču Burovs atgādināja, ka tajā jau vairākus gadus darbojas "Čili pica".

"Ja tur var būt Lietuvas picas, var būt arī Latvijas bulciņas," uzskata departamenta vadītājs.

Domnieks Andris Lācis savukārt ierosināja - tā kā ēka atrodas Brīvības pieminekļa teritorijā, būtu izskatāms jautājums par telpas pielāgošanu Brīvības pieminekļa tapšanas vēstures ekspozīcijas izvietošanai.

Viņaprāt, interese par šādu tūrisma objektu varētu būt diezgan liela, tāpēc vajadzētu apsvērt arī šādu iespēju, pirms apgrūtināt teritoriju ar 12 gadu līgumu.

Burovs norādīja, ka viens no variantiem paredzēja piedāvāt telpas nodibinājumam "Live Rīga", kur veidot informācijas centru gan par Brīvības pieminekli, gan Rīgu, jo galvaspilsētā trūkst laba informācijas centra, tomēr Īpašuma departaments nosliecies par labu restorāna izveidei, jo vieta ir ļoti pieprasīta un departamentam jādomā arī par nomas maksu. Viņš piebilda, ka vēstures elementus varētu iekļaut arī restorāna interjerā, ko atbalstīja arī Rīgas tūrisma attīstības biroja (RTAB) vadītāja Vita Jermoloviča. Viņa piekrita, ka šajā ēkā varētu iekārtot kafejnīcu vai restorānu, vēstures faktus atspoguļojot iekštelpu interjerā. "Sēžot, malkojot kafiju, izlasīt visu par Brīvības pieminekli būtu ļoti jauki," uzskata Jermoloviča.

Komitejas deputāti pirmdien atbalstīja ieceri konkursa kārtībā uz 12 gadiem iznomāt kafejnīcas ēku sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanai, izveidojot restorānu plašai publikai - gan vietējiem iedzīvotājiem, gan tūristiem, piedāvājot demokrātisku cenu līmeni un izvēles iespējas. Restorānā būs arī jānodrošina pieeja preses izdevumiem, tostarp pasaules preses izdevumiem un bezvadu internetam.

Plānots noteikt, ka pretendentam ir jābūt ne mazāk kā trīs gadu pieredzei sabiedriskās ēdināšanas, kafejnīcu un restorānu darbības jomā vēsturiskajā centrā, turklāt pretendentam būs jāpierāda, ka tam ir vismaz trīs gadu darba tiesiskās attiecības ar pavāru, kas ir piedalījies Latvijas un starptautiska mēroga pavārmākslas vai analoģiskos konkursos un ieguvis tajos godalgotas vietas.

Pretendentiem būs arī jāiesniedz koncepcija par objekta izmantošanu un pielāgošanu izvirzītajiem kritērijiem. Pieteikumam dalībai izsolē būs jāpievieno stila grāmatas realizētiem projektiem un objektu saraksts, kuros šobrīd tiek sniegti izsoles nomas tiesību pretendenta ēdināšanas pakalpojumi.

Kafejnīcas nomas tiesību izsoles sākumcena tiks noteikta saskaņā ar sertificēta nekustamā īpašuma vērtētāja noteikto tirgus nomas maksas novērtējumu par zem jumta esošajām telpām ēkas pirmajā stāvā, terasi vasaras kafejnīcai, pagrabstāva telpām un tualetēm mēnesī būtu kopumā 2219 eiro bez pievienotā vērtības nodokļa (PVN), taču izsoles rezultātā šī summa varētu būt arī lielāka.

Konkursu paredzēts izsludināt jau šodien, norādīja Burovs.

Ar izsoles uzvarētāju Rīgas dome slēgs līgumu uz 12 gadiem, nosakot, ka nomas līgums ir reģistrējams zemesgrāmatā. Izsoles uzvarētājam atbilstoši normatīvo aktu prasībām būs jāveic kafejnīcas remonts, nosakot atlīdzināmo nepieciešamo un derīgo izdevumu apjomu 25 000 eiro apjomā. Nomnieks telpas nevarēs nodot apakšnomā, izņemot sabiedriskās tualetes telpas.

Komentāri