Pamainīs principus, kā Nacionālais kino centrs dalīs naudu filmām (Precizēts), Mixnews.lv

Pamainīs principus, kā Nacionālais kino centrs dalīs naudu filmām (Precizēts)

фото

Ekonomika | 2014. gada 21. janvārī plkst. 12:07

20.janvāra ziņā precizējam 1.rindkopu, jo padome nav pieņēmusi lēmumus

Filmu padome apspriedusi korekciju ieviešanu vērtēšanas principos, pēc kādiem Nacionālais kino centrs (NKC) konkursos sadala finansējumu filmām, aģentūrai LETA stāstīja Latvijas Filmu padomes priekšsēdētājs Gints Grūbe.

Dimiševskis pavēstīja, ka punktu sadalē filmu projektu vērtēšanā lielāka uzmanība tiks pievērsta radošajiem risinājumiem, lai vērtēšanas sistēma nebūtu tik birokrātiska. Turpmāk vērtēšanas sistēma būšot pārskatāmāka, jo tikšot atdalīti radošie un producēšanas kritēriji.

Konkursā papildu punktus varēs iegūt, ja filmu veidotājiem būs sasniegumi starptautiskos konkursos. Dimiševskis norādīja, ka turpmāk naudas piešķiršanā tiks vērtēts arī filmas producents.

NKC konkursu vērtēšanas sistēmas izmaiņu priekšlikumus iesniedza filmu producenti, un Filmu padomes sēdē tie tika atbalstīti.

Filmu finansējuma sadales konkursos tiek vērtēta projekta profesionālā un mākslinieciskā kvalitāte, projekta nozīmīgums un aktualitāte, kā arī tā finanšu, laika un darbības plāna samērojamība. Konkursā žūrija uzmanību pievērš arī projekta iesniedzēja un projekta autoru iepriekšējai pieredzei un kompetencei.

Komentāri