VL-TB/LNNK iecere nepieļaut deputātu algu pieaugumu negūst atbalstu, Mixnews.lv

VL-TB/LNNK iecere nepieļaut deputātu algu pieaugumu negūst atbalstu

фото

Ekonomika | 2013. gada 17. janvārī plkst. 19:11

Koalīcijas partneri neatbalsta nacionālās apvienības VL-TB/LNNK grozījumus likumā, kas nepieļautu deputāta atalgojuma palielināšanu šā sasaukuma laikā, informē aģentūra LETA.

"Vienotības" frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis norādīja, ka nacionālā apvienība par šo jautājumu varēja diskutēt šī gada budžeta veidošanas laikā, taču to nedarīja, kas liekot aizdomāties, ka VL-TB/LNNK tomēr "mazliet liekuļo", tagad virzot šādu jautājumu. Visticamāk, "Vienotība" neatbalstītu nacionālās apvienības piedāvātos likuma grozījumus.

Arī neatkarīgie deputāti uzskata, ka VL-TB/LNNK piedāvājums ir novēlots, jo, skatot likumu par 2013.gada valsts budžetu, bija iespēja lemt par deputātu algu nepaaugstināšanu. Līdz ar to nacionālās apvienības ideja ir populistisks mēģinājums notušēt iepriekš atbalstīto algu pieaugumu, skaidroja deputāte Elīna Siliņa.

Viņa atgādināja, ka 2013.gada budžeta izskatīšanas laikā sniegusi ierosinājumus par Saeimas budžeta samazināšanu, taču tie neguva kolēģu atbalstu.

Savukārt "Reformu partija" (RP) VL-TB/LNNK aicinājumu nepaaugstināt deputātiem algas dēvē par populistisku un saista ar mēģinājumu novērst uzmanību no kultūras ministres Žanetas Jaunzemes-Grendes (VL-TB/LNNK) komandējuma ārzemēs. RP arī norāda, ka likums par Saeimas deputātu un valsts pārvaldē strādājošo vienotu atalgojuma sasaisti ar ekonomisko izaugsmi valstī jau ir spēkā.

Atgādinām, ka nacionālā apvienība deputātu algu aprēķināšanai piedāvā saglabāt koeficentu 0,94 arī 2013. un 2014.gadā, lai reāls atalgojuma palielinājums nenotiktu šī Saeimas sasaukuma laikā.

Foto: ceturtdiena.lv, mixnews.lv

Komentāri