Maxima veikalos Rīgā trūkst darbinieku; piesaistīs darbiniekus no reģioniem, Mixnews.lv

Maxima veikalos Rīgā trūkst darbinieku; piesaistīs darbiniekus no reģioniem

фото

Ekonomika | 2014. gada 23. janvārī plkst. 10:20

Mazumtirdzniecības uzņēmuma SIA "Maxima Latvija" veikalos Rīgā uz brīvajām vakancēm piesakās mazāk cilvēku, kamēr ārpus Rīgas uz vienu vakanci piesakās daudz vairāk strādāt gribētāju, biznesa portālam "Nozare.lv" atzīst uzņēmuma pārstāvis Jānis Beseris.

Viņš stāsta, ka šāda tendence patlaban valda mazumtirdzniecības tirgū kopumā. Taču šīs situācijas risināšanā "Maxima" kā lielākais darba devējs Latvijā sadarbojas ar Nodarbinātības valsts aģentūru (NVA), līdz ar to dažādās Latvijas pilsētās tiek rīkotas tikšanās klātienē ar potenciālajiem darbiniekiem.

"Piemēram, nākamajā ceturtdienā, 30.janvārī, plkst.11.30 NVA filiālē Valkā notiks "Maxima" vadības tikšanās ar interesentiem no Valkas, kuriem plānots piedāvāt darbu veikalu ķēdes "Maxima" veikalos Rīgā," atzīmē Beseris.

Šādas tikšanās tiek organizētas, lai atvieglotu darba meklējumus tiem, kuriem darbs ir nepieciešams, kā arī lai jauno darbinieku atlase notiktu efektīvāk. Lēmums par darbinieku piesaisti no reģioniem tika pieņemts, balstoties uz pēdējo gadu darba pieteikumu saņemšanas statistiku. Beseris norāda, ka Rīgā "Maxima" saņem mazāku pieteikumu skaitu uz brīvajām vakancēm, kamēr ārpus Rīgas pieteikumu skaits uz vienu vakanci ir daudz lielāks.

"Taču, tā kā visiem, kuri pieteikušies darbā reģionos, darbu nevaram piedāvāt, tādēļ pieņēmām lēmumu piedāvāt šiem cilvēkiem darba iespējas un apmaksātu dienesta viesnīcu galvaspilsētā," piebilst "Maxima" pārstāvis.

Komentāri