BaltCap par desmit miljoniem eiro pārdevis Ošleja uzņēmuma Primekss kapitāldaļas, Mixnews.lv

BaltCap par desmit miljoniem eiro pārdevis Ošleja uzņēmuma Primekss kapitāldaļas

фото

Ekonomika | 2014. gada 23. janvārī plkst. 13:36

Riska kapitāla fonds "BaltCap" šonedēļ par 10 miljoniem eiro pārdevis savus 47,9% kapitāldaļu betona grīdu ražotājā SIA "Primekss Group". Par jauno uzņēmuma līdzīpašnieku kļuvis starptautisks investīciju fonds "Green Gateway Fund", kura investīcijas veicinās uzņēmuma tālāku izaugsmi, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja "BaltCap" investīciju direktors Pēteris Treimanis.

"Primekss" sākotnējie dibinātāji paliks uzņēmuma akcionāri. SIA "Primekss" turpinās vadīt tā dibinātājs Jānis Ošlejs. Saskaņā ar "Firmas.lv" informāciju 100% "Primekss Group" akciju pieder Šveicē reģistrētajai "Primekss Group Switzerland AG", kuras īpašnieki savukārt ir "Primekss" dibinātāji un investīciju fonds.

"Primekss Group" saņēmis 10 miljonu eiro vērtu kapitālieguldījumu no kompānijas "Wermuth Asset Management GmbH" (WAM). Šis ir viens no četriem lielākajiem kapitālieguldījumiem Eiropā, ko sniegusi WAM kompānija, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja "Primekss" pārstāve Elīna Lūse.

Ar piešķirto finanšu palīdzību uzņēmums turpinās attīstīt unikālo un patentēto "Prime Composite" tehnoloģiju, ko novērtējuši kompānijas WAM un fonda "Green Gateway Fund" pārstāvji.

2010.gadā Baltijas valstu lielākais riska kapitāla investors "BaltCap" ieguldīja 1,4 miljonus eiro inovatīvu betona grīdu izgatavošanas un ieklāšanas uzņēmumā SIA "Primekss Group", tādējādi iegūstot 47,9% uzņēmuma kapitāldaļu. Ieguldījums "Primekss" bija pirmā investīcija, ko veica šajā pašā gadā radītais Eiropas Savienības struktūrfondu līdzfinansētās JEREMIE iniciatīvas gaitā izveidotais "BaltCap Latvia Venture Capital Fund" (BLVCF).

"Šajā darījumā ieguvēji ir gan "BaltCap" investori, gan uzņēmums, jo "Primekss" dibinātāju piesaistītie līdzekļi ļaus pierādīto tehnoloģiju un tās licencēšanas koncepciju strauji vērst plašumā," sacīja Treimanis.

Viņš arī norādīja, ka "Primekss" ir veiksmes stāsts, kā uzņēmums ar riska kapitāla palīdzību spējis strauji paplašināt savu darbību ārvalstu tirgos. "Ceram, ka "Primekss" piemērs iedvesmos un iedrošinās arī citus uzņēmējus biznesa attīstībai piesaistīt riska kapitālu," piebilda Treimanis.

"Atbalsts, ko sniedz fonda "Green Gateway Fund" pārstāvji, ļaus mums piedāvāt patentēto "Prime Composite" produktu tirgos, kuros, iespējams, vēl neesam plaši pazīstami. Tā būs iespēja iepazīstināt vēl plašāku auditoriju ar mūsu izstrādājumu un nenoliedzami gūt jaunus panākumus. "Green Gateway Fund" kapitālieguldījums dos mums stabilu pamatu turpmākai izaugsmei un "Wermuth Asset Management" pieredze un kontaktu tīkls stratēģiski uzlabos uzņēmējdarbību," norāda "Primekss" valdes priekšsēdētājs Jānis Ošlejs.

""Primekss" ir atstājis ļoti pozitīvu iespaidu par savu kompāniju un tā kvalitatīvi organizēto uzņēmējdarbību, uzņēmuma augsto attīstības potenciālu un vadības mērķtiecīgo redzējumu. Mūsu sniegto atbalstu uztveram ne tikai kā finansiālu ieguldījumu, bet arī kā stratēģisku partnerību, kuras laikā kopīgi ar "Primekss" vadību meklēsim iespējas uzņēmuma tālākai attīstībai," uzsver "Green Gateway Fund" fonda vecākais partneris Kaspers Heijstīgs.

Gandarīta par šādu rezultātu SIA "Primekss Group'' attīstībā ir arī Latvijas Garantiju aģentūra (LGA). ""Primekss" vadība ir pierādījusi, ka Latvijā var radīt tehnoloģijas, kas spēj iekarot globālos tirgus. Tas ir paraugs tam, kā var risināt problēmjautājumus celtniecības nozarē, uzlabojot gatavo betona grīdu kvalitāti, un tajā pašā laikā ievērojami ietaupot gan celtniecības laikā patērētos materiālus, gan izlietoto enerģiju. Viens no nosacījumiem, lai uzņēmumiem izdodas realizēt šīs inovatīvās un uz eksporta tirgiem orientētās idejas, ir iespējas piesaistīt investīcijas," tādu fondu kā BLVCF nozīmi biznesa attīstībā skaidro LGA direktors Ivars Golsts.

Viņš cer, ka arī pārējie riska kapitāla programmā JEREMIE iesaistītie uzņēmumi būs tādi paši veiksmes stāsti kā SIA "Primekss".

"Primekss Group" ir holdinga pārvaldošais uzņēmums. Holdingā ietilpst betona grīdu ražotājs SIA "Primekss", ķīmijas preču interneta tirdzniecības uzņēmums SIA "MolPort" un SIA "Grīdu būvmateriāli".

"Prime Composite" ir jaunā kvalitātes līmenī izstrādāts betons, kura sastāvam tiek pievienots īpašs "Primekss" izstrādāts ķīmisko vielu kokteilis "Prime DC", kas kopdarbībā ar metāla šķiedrām novērš rukumu. Izmantojot labi noenkurotas, īpaši izturīgas šķiedras lielā koncentrācijā, tiek panākts teicams materiāla sīkstums un nestspēja un nav nepieciešams tradicionālais stiegrojums ar metāla sietu.

"Prime Composite" betonam pasaulē nav analoģisku izstrādājumu, tā ir patentēta sistēma ekoloģiski draudzīgu bezšuvju betona elementu ražošanai, kā rezultātā var iegūt elementus, kas ir faktiski bez plaisām, savienojumiem, tos ir vieglāk ekspluatēt un tie ir vizuāli daudz pievilcīgāki. "Prime Composite" izmanto betona grīdu ražošanai, kas paredzētas rūpniecības, loģistikas ēkām, tirdzniecības centriem un būvniecības veikaliem, kā arī celtniecības ēku pamatos, ūdens un šķidrinātās dabasgāzes tvertnēm, vējdzirnavām un citur.

"Prime Composite" kā betona segumu grīdām izvēlas IKEA, "Volvo" un citi augsta līmeņa uzņēmumi. 2012.gadā "Prime Composite" produkts uzvarējis pasaules lielākās betona tehnoloģiju izstādes "World of Concrete" inovatīvāko produktu grupā un ieguvis "Winner of Editors Choice" balvu, kura ir sniegusi iespēju uzņēmumam "Primekss" iegūt lielāku atpazīstamību ASV un citās pasaules valstīs.

Fonda "Green Gateway" mērķis ir ieguldīt visvērtīgākajos starptautiskajos enerģijas izmantošanas un resursu efektivitātes palielināšanas uzņēmumos. "Green Gateway" aktīvi palīdz portfeļa uzņēmumiem nokļūt strauji augošajos Krievijas un NVS tirgos caur Tatarstānu, kas ir uzņēmējdarbībai un starptautiskajiem kapitālieguldījumiem draudzīga vide, kurā fonda padomdevējam "Wermuth Asset Management" ir vairāk nekā desmit gadu ilga un veiksmīga pieredze kapitālieguldījumu un uzņēmējdarbības jomā.

Pašreiz darījumu fonds darbojas ar ieguldījumiem 110 miljonu eiro apmērā ar mērķi paplašināt investīciju apjomu līdz 250 miljoniem eiro. 2013.gadā "Green Gateway" fonds jau ir realizējis trīs darījumus, veicot ieguldījumus uzņēmumā "The Mobility House", kas ir strauji augošs e-mobilitātes risinājumu izstrādātājs Vācijā, uzņēmumā "OTI Greentech", kas piedāvā naftas produktu ilgtspējīgus attīrīšanas un reģenerācijas risinājumus, un uzņēmumā "Aquarius", kas nodrošina progresīvas rūpniecisko notekūdeņu apstrādes sistēmas.

Uzņēmums "Wermuth Asset Management GmbH" ir dibināts 20.gadsimta 90.gados Vācijā kā ģimenes uzņēmums. Kompānija veic kapitālieguldījumus un sniedz konsultācijas par alternatīviem un ilgtspējīgiem kapitālieguldījumiem Eiropā. WAM galvenā pārvalde atrodas Maincā, Vācijā, ar kuru sasaistīti biroji Amsterdamā, Maskavā un Vīsbādenē.

Uzņēmums WAM ir atzīts par augsta ranga konsultantu vairākos fondos, kā arī īpašiem nolūkiem dibinātās sabiedrībās, kuru kapitālieguldījumus veido turīgas personas, ģimenes biroji, fondu līdzekļi, bankas, pensijas fondi, dotācijas, kā arī valsts ieguldījuma fondi. WAM ir piesaistījis vairāk nekā vienu miljardu ASV dolāru (734 miljonus eiro) Krievijas ekonomikā kopš tā darbības uzsākšanas šajā reģionā.

Komentāri