Satiksmes ministrija: Ostu maksas ieskaitīšana arī valsts budžetā ir jāatceļ, Mixnews.lv

Satiksmes ministrija: Ostu maksas ieskaitīšana arī valsts budžetā ir jāatceļ (1)

фото

Ekonomika | 2014. gada 23. janvārī plkst. 18:53

Satiksmes ministrija uzskata, ka grozījumus Likumā par ostām, kurus Saeima apstiprināja pagājušā gada nogalē un kas nosaka papildu maksas ieviešanu ostām, būtu jāatceļ.

Kā biznesa portālam "Nozare.lv" norāda ministrijā, tomēr tam esot nepieciešams valdības kopīgs atbalsts, tāpēc tas esot jāizdiskutē, piedaloties visām iesaistītajām pusēm.

Tāpat tiek atgādināts, ka Satiksmes ministrija jau likumprojekta virzības gaitā norādīja, ka maksas ieviešana mazinās ostu konkurētspēju.

Kā ziņots, Lielo ostu asociācijas izpilddirektors Kārlis Leiškalns Laimdotas Straujumas (V) valdību vērtē pozitīvi, jo neviena no politiskajām partijām vairs nevarēs uzspiest savas idejas ar ultimāta palīdzību, un cer, ka tās laikā tiks pārskatīts jautājums par papildu maksu ieviešanu ostām. Kā biznesa portālam "Nozare.lv" norāda Leiškalns, valdība atgriezīsies pie Ostu likuma pārskatīšanas, jo patlaban līdz ar ostas maksas uzlikšanu ostām ir liegts investēt infrastruktūrā un apgūt Eiropas Savienības (ES) Kohēzijas fondus publiskās infrastruktūras attīstīšanai. "Ceru, ka visi to ir sapratuši un atgriezīsies pie veselā saprāta," uzsvēra ostu pārstāvis.

Iepriekš ziņots, ka Rīgas brīvostas pārvaldei, Ventspils brīvostas pārvaldei un Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldei šogad būs jāieskaita valsts pamatbudžetā maksājums par valsts stratēģiskās infrastruktūras izmantošanu. To paredz Saeimā pieņemtie grozījumi likumā par ostām.

Maksa būs vienāda ar šo ostu ieskaitījumiem pašvaldības speciālajā budžetā. Kā ziņots, 10% no tonnāžas, kanāla, mazo kuģu, enkura un kravas maksas tiek ieskaitīti pašvaldības speciālajā budžetā un izmantojami ar ostas darbību saistītās infrastruktūras attīstībai.

Valsts budžetā ieskaitītie finanšu līdzekļi tiks ieskaitīti un izmantoti ar ostu darbību saistītās publiskās lietošanas infrastruktūras attīstībai.

Par šī likuma izmaiņām bija daudz domstarpību, Satiksmes ministrija bija sagatavojusi redakciju grozījumiem likumā par ostām, kas paredzēja sadalīt ostas līdzekļus, kas paliek pāri kā daļa no ienākumu pārsnieguma pār izdevumiem (peļņas) pēc nepieciešamo investīciju veikšanas.

Atskaitījumi gan valstij, gan pašvaldībai bija paredzēti vienlīdzīgās daļās 50% apmērā. Tomēr valdošā koalīcija jau iepriekš bija vienojusies atbalstīt Ekonomikas ministrijas piedāvāto risinājumu, ņemot vērā, ka tas bija viens no priekšnoteikumiem, lai Reformu partija atbalstītu budžetu.

Foto: no vietnes portofventspils.com

Komentāri 1
valdispirms 5 gadiem
Valstij jābūt ienākumiem no ostām!
Ostas ostu dēļ neder!
SAMAZINIET ADMINISTRATÌVĀS IZMAKSAS!
BEZKAUNĪGI PALIKUŠI!