Administrators: Liepājas metalurga kreditoru prasījumi sasnieguši 186,45 miljonus eiro, Mixnews.lv

Administrators: Liepājas metalurga kreditoru prasījumi sasnieguši 186,45 miljonus eiro

фото

Ekonomika | 2014. gada 24. janvārī plkst. 15:28

Maksātnespējīgās AS "Liepājas metalurgs" kreditoru prasījumi līdz piektdienai sasnieguši 186,45 miljonus eiro, piektdien preses konferencē žurnālistus informēja uzņēmuma maksātnespējas administrators Haralds Velmers.

Nodrošināto kreditoru prasījumi ir 114,8 miljoni eiro, tostarp galvenie prasījumi ir 105,5 miljoni eiro, bet blakusprasījumi - 9,314 miljoni eiro. Atzīto nenodrošināto prasījumu kopējais apjoms patlaban sasniedzis 71,65 miljonus eiro, tostarp darbinieku prasījumi pret uzņēmumu ir 1,734 miljoni eiro, sacīja Velmers, norādot, ka šī summa var mainīties, jo kreditoriem joprojām ir iespējams pieteikties.

Patlaban neatzīto kreditoru prasījumu starpā ir starptautiskā metāla tirdzniecības uzņēmuma "Stemcor" prasījums 21 miljona eiro apjomā. Kā norādīja Velmers, par šo summu patlaban norit tiesvedība, līdz ar to prasījums patlaban nav atzīts.

Kā ziņots, Velmers paredzējis "Liepājas metalurga" pamatražotni - metāla kausēšanas ražotni, velmētavu, tehnoloģiskās iekārtas, nekustamos īpašumus un kustamo mantu, kura saistīta ar ražotnes darbības nodrošināšanu, - pārdot starptautiskajā piedāvājumā, lai uzrunātu kvalificētus pircējus un nodrošinātu pēc iespējas lielāku ieguvumu no pārdošanas, teikts Velmera izplatītajā paziņojumā.

"Atbilstoši veiktajam uzņēmuma novērtējumam, pārdodot neieķīlāto mantu, ir iecerēts iegūt 3,5 miljonus eiro bez izsoles un vienu miljonu eiro izsolē. Savukārt, pārdodot ieķīlāto mantu, iecerēts iegūt 112,3 miljonus eiro. Būtiski gan uzsvērt, ka prognozes tiks precizētas pārdošanas procesa laikā, vadoties pēc pārdošanas rezultātiem un pircēju izteiktajiem piedāvājumiem," uzsver Velmers.

Kā iepriekš ziņots, 2013.gada 12.novembrī Liepājas tiesa pasludināja "Liepājas metalurga" maksātnespēju, kā rezultātā uzņēmums pilnībā pārgāja Velmera pārraudzībā. Tika sākta darbinieku masveida atlaišana, un kopumā darbu zaudēja vairāk nekā 1500 cilvēku.

Pēdējo divu mēnešu laikā ir veikta uzņēmuma inventarizācija un novērtējums. Uz tā pamata ir sagatavots uzņēmuma pārdošanas plāns, kas atspoguļo "Liepājas metalurga" aktīvu pārdošanas kārtību un kritērijus. Tas ir nosūtīts nodrošinātajiem kreditoriem saskaņošanai.

Nonākot finanšu grūtībās, "Liepājas metalurgs" jau pērn pavasarī pārtrauca ražošanu. Valsts kase jūlijā no valsts budžeta līdzekļiem samaksāja "Liepājas metalurga" vietā visu rūpnīcas parādu Itālijas bankai "UniCredit" - 67 465 056 eiro. Pirms tam aprīlī Valsts kase Itālijas bankai veica rūpnīcai valsts galvotā kredīta pamatsummas daļas maksājumu 6 128 456 eiro apmērā.

Foto: Ģirts Brūns, liepajniekiem.lv

Komentāri