Apdrošinātājs RSA plāno pārdot aktīvus Austrumeiropā, tostarp Latvijā, Mixnews.lv

Apdrošinātājs RSA plāno pārdot aktīvus Austrumeiropā, tostarp Latvijā

фото

Ekonomika | 2014. gada 24. janvārī plkst. 17:47

Lielbritānijas apdrošināšanas uzņēmums "RSA Insurance Group" plāno pārdot savus aktīvus Centrālās un Austrumeiropas valstīs, vēsta situāciju labi pārzinoši informācijas avoti.

Avoti norāda, ka RSA esot tuvu Šveices bankas UBS noalgošanai, lai tā organizētu struktūrvienību pārdošanu.

RSA pieder Polijas apdrošinātājs "Link4", kā arī Latvijas "Balta", ziņo LETA-BLOOMBERG.

Reaģējot uz "Bloomberg" ziņu, Latvijas apdrošināšanas AS "Balta" paziņojumā medijiem informē, ka "pašreizējie pieņēmumi par Latvijā lielākās apdrošināšanas sabiedrības "Balta" pārdošanu ir spekulācijas".

"Pašlaik tirgū ir daudz dažādu baumu un spekulāciju par "RSA Group" piederošo kompāniju pārdošanu. Lai stiprinātu RSA grupas kapitālu, optimizētu biznesa portfeli un nākotnē nodrošinātu ilgtspējīgas dividendes, RSA veic iekšējos pārmaiņu procesus. Tā kā lēmumi, kā tiks realizēta jaunā politika, vēl nav pieņemti, vēlamies informēt, ka pašreiz tirgū izteiktie pieņēmumi ir tikai spekulācijas," paziņojumā medijiem skaidro apdrošinātāja "Balta" valdes loceklis Uldis Dzintars.

"Balta" 2012.gadā parakstīja bruto apdrošināšanas prēmijas 31,12 miljonu latu jeb 44,28 miljonu eiro apmērā, bet bruto izmaksātās apdrošināšanas atlīdzības bija 18,16 miljoni latu jeb 25,84 miljoni eiro.

2012.gadā "Balta" strādāja ar 1,12 miljonu latu jeb 1,59 miljonu eiro zaudējumiem. "Baltas" pagājušā gada finanšu rādītāji vēl nav publiskoti, bet 2013.gada trīs ceturkšņos apdrošināšanas sabiedrība strādājusi ar 748 948 latu jeb 1,07 miljonu eiro zaudējumiem, bet bruto parakstīto prēmiju apmērs bija 25,609 miljoni latu jeb 36,44 miljoni eiro.

Saskaņā ar 2012.gada datiem par parakstītajām prēmijām nedzīvības apdrošinātāju vidū "Balta" ierindojās trešajā vietā aiz "BTA Insurance Company SE" un AAS "Gjensidige Baltic".

Centrālajā un Austrumeiropā RSA darbojas arī Lietuvā, Igaunijā, Krievijā un Čehijā. Plānu pārdot aktīvus informācijas avoti skaidro ar centieniem uzlabot kompānijas finansiālo situāciju.

Kopumā RSA darbojas 32 valstīs Eiropā, Āzijā, Latīņamerikā, Kanādā un Tuvajos Austrumos.

Komentāri