Somijā izgudrotos Catchbox mikrofonus varētu ražot arī Latvijā, Mixnews.lv

Somijā izgudrotos Catchbox mikrofonus varētu ražot arī Latvijā

фото

Ekonomika | 2014. gada 26. janvārī plkst. 09:32

Inovatīvā metamā mikrofona "Catchbox" izstrādātāji apsver iespēju daļu ražošanas no Somijas pārcelt uz Latviju, biznesa portālam "Nozare.lv" stāsta "Catchbox" līdzdibinātājs un tehniskais direktors Miķelis Studers.

"Mums ir doma, ka daļu no "Catchbox" produkta varētu ražot Latvijā, jo šeit ir daudz profesionālu tekstila un drukas uzņēmumu," skaidro Studers.

Diemžēl pagaidām jaunie uzņēmēji partnerus vēl atraduši neesot.

Uz jautājumu, kāpēc tehnoloģiju jaunuzņēmēji tik reti izstrādā ierīces, Studers atbild, ka diemžēl pat Somijā situācija esot ļoti līdzīga Latvijai.

Somijā gan esot lielākas iespējas izstrādāt taustāmus produktus, jo valstī ir vairāk elektronikas, mehānikas un citu tehnisko uzņēmumu, ko piesaistīt kā apakšuzņēmējus. Tāpat arī jaunuzņēmējiem finansiālu atbalstu esot iespējams saņemt no privātām organizācijām un Somijas valdības, kas esot izdevies arī "Catchbox".

"Catchbox" ideja radusies vienam no uzņēmuma komandas biedriem, kas, apmeklējot semināru un lekcijas, novērojis, ka mikrofona padošana un kustība ir ļoti lēna un neparocīga. "Ar metama mikrofona ideju piedalījāmies "start-up" programmā "Summer of Startups 2012" Alto universitātē. Tikām atzīti par labāko programmas "start-up" un turpinājām attīstīt ideju," stāsta Studers.

Jāatgādina, ka "Catchbox" interesentiem piedāvā mikrofonu, kas iebūvēts mīkstā auduma kubā, ko līdzīgi mīkstai rotaļlietai var pamest kādam no konferences runātājiem. Kubs ir pieejams dažādās spilgtās krāsās, un projekta izstrādātāji uzskata, ka šāds spēles elements varētu padarīt atbrīvotāku parasti ieturēto konferenču auditoriju.

Tehniski "Catchbox" izpildīts, pielietojot bezvadu mikrofonu un sensoru, kas mikrofonu atslēdz, kamēr tas lidojumā ceļo pie kāda no potenciālajiem runātājiem. Tā kā "Catchbox" apvalks ir mīksts, tad ierīcei nekas nedraud, ja arī to gadīsies nenoķert. Iebūvētajam sensoram viena no funkcijām ir kritiena gadījumā mikrofonu atslēgt, lai, tam piezemējoties, skaļruņos netiktu atskaņots skaļš troksnis. Komplektā tiek piedāvāts arī uztvērējs, ko pievienot pie skaņu sistēmas.

Projekts izstrādāts Alto universitātē Somijā. Pie projekta kā tehniskais direktors strādā arī latvietis Studers, kurš turklāt kopā ar somiem Timo Kaupilu un Piri Tānilu ir arī projekta idejas līdzautors.

"Catchbox" ir dibināts 2012.gada decembrī, un to jau ir iegādājušies ap 100 klientu, mikrofoni piegādāti "Evernote", "Ohjelmisto Yrittäjät", "SEFE" un Ziemeļvalstu biznesa forumam.

Patlaban "Catchbox" ir pieejams pasūtīšanai mājaslapā par 395 eiro (277 latiem). Plīša mikrofonu iespējams pasūtīt oranžā, zilā, zaļā un lillā krāsā, kā arī uzdrukāt tekstu līdz 13 zīmēm. Patlaban tiek solīts, ka mikrofonus būs iespējams saņemt 2014.gada jūnijā.

Komentāri