Baltic Fashion and Textile Riga 2014 būs inovāciju stends un kontaktbirža, Mixnews.lv

Baltic Fashion and Textile Riga 2014 būs inovāciju stends un kontaktbirža

фото

Ekonomika | 2014. gada 26. janvārī plkst. 18:25

Laikā no 4.aprīļa līdz 6.aprīlim, izstādes "Baltic Fashion and Textile Riga 2014" laikā, Latvijas Tehnoloģiskais centrs (LTC) un Eiropas Biznesa atbalsta tīkls Latvijā (EEN-Latvija) sadarbībā ar Vieglās Rūpniecības uzņēmumu asociāciju (VRUA) organizē Inovācijas stendu un starptautisku kontaktbiržu tekstila nozares pārstāvjiem un speciālistiem, informēja LTC pārstāve Dzintra Švarcbaha.

Kā Inovācijas stenda vadmotīvs plānots inovācijas process - no idejas un skices, kas rodas dizainera prātā, līdz pat gatavam tekstila izstrādājumam, kas pieejams patērētājam, norādīja Švarcbaha. Aptverot visu inovācijas procesu, stendā būs pieejami visu tekstila inovācijas posmu pārstāvji, iekļaujot gan izglītību, gan pētniecību, gan patentēšanu, gan inkubēšanu, gan arī jau starptautiskā biznesa veicināšanu.

"Par papildu pievienoto vērtību rūpēsies Latvijas Patentu valde, kas speciāli dizaineriem organizēs informatīvu semināru par dizainparaugu reģistrēšanu un intelektuālā īpašuma aizsardzību tekstila un modes nozarē, kā arī VRUA, kas prezentēs jaunākos pētījumu rezultātus dabīgo šķiedru - nātre un kaņepe - jomā," sacīja Švarcbaha.

Viņa piebilda, ka izstādes ietvaros, 4.aprīlī, LTC un EEN-Latvija organizē starptautisku kontaktbiržu tekstila nozares attīstībai, kurā pirmkārt aicināti piedalīties it visi izstādes dalībnieki un Latvijas tekstila, modes un dizaina industrijas pārstāvji. Ņemot vērā radošās industrijas īpatnības, reģistrēšanās un tikšanos rezervēšana būs pieejama līdz pat aprīļa sākumam.

"Veicot reģistrāciju kontaktbiržai, dalībnieks aizpilda savu interešu profilu, detalizēti norādot gan informāciju par savu uzņēmumu un piedāvāto vai nepieciešamo produktu/pakalpojumu, kā arī izvēlas sarunu partnerus. Jaunums - pirmo reizi būs iespējama bilžu galerija, kurā sarunu partnerus varēs izvēlēties arī pēc produktu un pakalpojumu fotomateriāla," skaidroja Švarcbaha.

19.starptautiskā tekstila industrijas izstāde "Baltic Fashion & Textile Riga 2014" notiks no 4.aprīļa līdz 6.aprīlim starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā un piedāvās plašu ekspozīciju, modes skates, konferences un kontaktbiržu biznesa veicināšanai, kā arī jauno modes mākslinieku konkursu "Habitus Baltija 2014". Izstāde vienkopus pulcēs konkurētspējīgākos nozares ražotājus, tirgotājus un dizainerus, piedāvājot starptautisku komunikācijas un biznesa platformu profesionāļiem Baltijas valstīs, Skandināvijā, Krievijā un NVS valstīs.

Komentāri