Sesks: Par administratora nosaukto summu Liepājas metalurgu pārdot neizdosies, Mixnews.lv

Sesks: Par administratora nosaukto summu Liepājas metalurgu pārdot neizdosies

фото

Ekonomika | 2014. gada 28. janvārī plkst. 12:04

Par maksātnespējīgās AS "Liepājas metalurgs" administratora Haralda Velmera nosaukto summu uzņēmumu pārdot neizdosies, intervijā "Rietumu Radio" sacīja Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks ("Liepājas partija").

Atbilstoši veiktajam uzņēmuma novērtējumam, pārdodot neieķīlāto mantu, iecerēts iegūt 3,5 miljonus eiro bez izsoles un vienu miljonu eiro izsolē. Pārdodot ieķīlāto mantu, iecerēts iegūt 112,3 miljonus eiro.

"Izskanējusī summa ir pārāk liela, lai būtu reāla," sacīja Sesks. Viņš norādīja, ka jaunajam investoram rūpnīcas darbības atjaunošanā būs jāiegulda vairāk nekā 30 miljoni eiro. "Pārspīlējot ar cenu, var izrādīties, ka izdevīgāk ir uzbūvēt jaunu rūpnīcu vai iegādāties kādu Eiropā jau strādājošu ražotni."

Sesks uzskata, ka pārdošanas procesā nevajadzētu pārspīlēt ar augstu cenu. Tāpat Liepājas un valsts kā lielākā kreditora interesēs nebūtu pārdošanas termiņa pagarināšana, kā iespējamību pieļāvis Velmers.

"Jo ilgāk ievilksies pārdošana, jo mazāk reāla ir nopietna spēlētāja ienākšana. Dzelzs jākaļ, kamēr karsta," sacīja Sesks, kurš par nepieciešamību pēc iespējas ātrāk pārdot maksātnespējīgo uzņēmumu runājis gan ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu, gan jaunās valdības ministriem.

Velmers preses konferencē žurnālistus informēja, ka "Liepājas metalurga" pārdošanas process varētu tikt pabeigs vasarā, un likumā noteiktajā sešu mēnešu periodā kopš maksātnespējas pasludināšanas līgumu parakstīt, visticamāk, neizdosies.

"Šajā termiņā varētu nonākt līdz vienam pretendentam, ar kuru tiktu sākta līguma saskaņošana," sacīja Velmers. "Iespējams, būs jārod risinājumi sasaukt kreditoru sapulci, lai pagarinātu termiņu, kurā uzņēmums jāpārdod."

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka 2013.gada 12.novembrī Liepājas tiesa pasludināja "Liepājas metalurga" maksātnespēju, kā rezultātā uzņēmums pilnībā pārgāja Velmera pārraudzībā. Tika sākta darbinieku masveida atlaišana, un kopumā darbu zaudēja vairāk nekā 1500 cilvēku.

Pēdējo divu mēnešu laikā ir veikta uzņēmuma inventarizācija un novērtējums. Uz tā pamata ir sagatavots uzņēmuma pārdošanas plāns, kas atspoguļo "Liepājas metalurga" aktīvu pārdošanas kārtību un kritērijus. Tas ir nosūtīts nodrošinātajiem kreditoriem saskaņošanai.

Nonākot finanšu grūtībās, "Liepājas metalurgs" jau pērn pavasarī pārtrauca ražošanu. Valsts kase jūlijā no valsts budžeta līdzekļiem samaksāja "Liepājas metalurga" vietā visu rūpnīcas parādu Itālijas bankai "UniCredit" - 67 465 056 eiro. Pirms tam aprīlī Valsts kase Itālijas bankai veica rūpnīcai valsts galvotā kredīta pamatsummas daļas maksājumu 6 128 456 eiro apmērā.

Komentāri