LDz modernizēs 16 dzelzceļa staciju infrastruktūru, Mixnews.lv

LDz modernizēs 16 dzelzceļa staciju infrastruktūru

фото

Ekonomika | 2014. gada 28. janvārī plkst. 19:07

Valdība, otrdien iepazīstoties ar "Latvijas Dzelzceļš" (LDz) izstrādātā projekta "Dzelzceļa pasažieru infrastruktūras modernizācija/Informatīvo un video novērošanas sistēmu ierīkošana" iepirkuma dokumentāciju, pieņēma zināšanai Valsts kancelejas atzinumu par tehnisko specifikāciju prasību atbilstību valsts interesēm plānotajā iepirkumā, kas apliecina, ka valsts intereses netiek skartas un nav saskatāms Eiropas Savienības fondu projektu neattiecināmo izmaksu rašanās risks, ziņo "Nozare.lv".

Valdība arī pieņēma zināšanai, ka pasūtītājs - "Latvijas Dzelzceļš" - saglabā pilnu atbildību par nolikuma projektā ietverto prasību objektivitāti un pamatotību, izvēlētajiem saimnieciskajiem, tehniskajiem un citiem risinājumiem, kā arī par tādas informācijas atbilstību faktiskajai situācijai, uz kuras pamata nolikuma projekts izstrādāts vai kas tajā ietverta, tāpat par iepirkuma procesa nodrošināšanu atbilstoši normatīvajam regulējumam un neatbilstošo izmaksu nepieļaušanu.

Pirms līguma parakstīšanas ar uzvarētāju līguma projekts iesniedzams Tieslietu ministrijai un Valsts kancelejai, lai saņemtu atzinumu izvērtējumam no valsts juridisko saistību viedokļa.

Atbilstoši labas pārvaldības un sadarbības principam Satiksmes ministrija kā nozares ministrija aicināta izvērtēt atklāta konkursa procedūras nolikuma projekta prasību atbilstību mērķim, valsts interesēm, kā arī godīgas konkurences prasībām.

Informācija LDz mājaslapā liecina, ka iepirkuma priekšmets ir dzelzceļa pasažieru infrastruktūras modernizācija stacijās Olaine, Jelgava, Cukurfabrika, Zolitūde, Imanta, Babīte, Bulduri, Dzintari, Vaivari, Pumpuri, Meluži, Asari, Lielupe, Majori, Dubulti, Sloka. Pretendenti piedāvājumu konkursam var iesniegt līdz 2014.gada 20.februāra pl.14:00.

Galvenie riski Eiropas naudas apguvē transporta nozarē saistās ar jaunajiem vilcieniem paredzētās naudas pārdali. Šos līdzekļus var apgūt līdz 2015.gada beigām.

Ilgtspējīgai sabiedriskā transporta attīstībai piešķirti 21,6 miljoni latu, un pagaidām šie līdzekļi vēl nav apgūti. Par šo naudu ir jāizbūvē gan dzelzceļa stacijas ar paaugstinātiem peroniem, gan jāmodernizē 19 dīzeļvilcienu vagoni.

Komentāri