Krievija plāno vērsties pie PTO ar pretenzijām pret ES Trešo enerģētikas paketi, Mixnews.lv

Krievija plāno vērsties pie PTO ar pretenzijām pret ES Trešo enerģētikas paketi (1141)

фото

Ekonomika | 2014. gada 28. janvārī plkst. 21:41

Krievija gatavojas jau tuvāko mēnešu laikā apstrīdēt Pasaules tirdzniecības organizācijā (PTO) Eiropas Savienības (ES) Trešo enerģētikas paketi, otrdien paziņojis Krievijas ekonomiskās attīstības ministra vietnieks Aleksejs Ļihačovs, ziņo LETA-FINMARKET.

Trešās paketes mērķis ir nodrošināt, lai elektroenerģijas un gāzes resursi, cauruļvadi un tirdzniecība neatrodas vienās un tajās pašās rokās. Krievija un tās koncerns "Gazprom" šo paketi uzskata par diskriminējošu.

Par iespēju vērsties pie PTO strīdu risināšanas mehānisma ar pretenzijām pret Trešo paketi Krievijas amatpersonas runāja jau aptuveni pirms gada. Kā apgalvo Ļihačovs, Maskava no šī nodoma joprojām nav atteikusies un plāno to īstenot līdz šī gada pirmā ceturkšņa beigām.

Savukārt Eiropas Komisija (EK) veic izmeklēšanu par "Gazprom" iespējamiem konkurences noteikumu pārkāpumiem Centrāleiropā un Austrumeiropā, turot koncernu aizdomās par negodīgu cenu noteikšanu un citādu dominējošā stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

Pagājušajā nedēļā ES tirdzniecības komisārs Karels de Guhts izteicās, ka ļoti nopietni apsver iespēju iesniegt PTO veselu virkni sūdzību par Krieviju, bet konkrētāk nepaskaidroja, par kādām pretenzijām ir runa.

Kā otrdien norāda "Wall Street Journal", Ļihačovs izteicies, ka Krievijas valdībai nekas neesot zināms par šādiem ES plāniem.

Krievija iestājās PTO 2012.gadā, bet pērn decembrī iesniedza organizācijai savu pirmo sūdzību, apgalvojot, ka ES ieviestie antidempinga tarifi ir pretrunā ar globālajiem brīvās tirdzniecības noteikumiem un atstāj neizdevīgā situācijā Krievijas metālapstrādes uzņēmumus un minerālmēslu ražotājus.

Komentāri 1141
Anthonypirms 5 gadiem
I'm a trainee http://claudiobr.com/buybtopicsron/ cheap bupropion Shawn and Chero Woodin: Shawn is the IU-Kenya Program Administrator, in charge of daily operations and
1
Testpirms 2 gadiem
test
Loganpirms 5 gadiem
I'm on business http://variationfm.com/buyzestoretic/ lisinopril dosage for electronic billers to find out what information they need to provide in their claims. For further electronic claim