Baltijas zivju aizlieguma dēļ Krievijas uzņēmumiem draud dīkstāve, Mixnews.lv

Baltijas zivju aizlieguma dēļ Krievijas uzņēmumiem draud dīkstāve

фото

Ekonomika | 2014. gada 29. janvārī plkst. 16:27

Krievijas dienestu ieviesto Baltijas brētliņu importa ierobežojumu dēļ Krievijas zivju pārstrādes uzņēmumiem draud dīkstāve, ziņo LETA-ERR.

Krievijas zivju pārstrādes uzņēmumi no Igaunijas iegādājas jēlas brētliņas un ražo no tiem dažādus zivju konservus, kas tiek pārdoti ar Krievijas ražotāju zīmoliem.

Krievijas Zivsaimniecību apvienības izpilddirektors Sergejs Gudkovs ERR skaidroja, ka Krievijas zivju pārstrādes uzņēmumu decembrī iepirkto krājumu pietiks līdz februārim.

"Pēc tam būs gatavie produkti, bet to pietiks dažām nedēļām, ne vairāk," sacīja Gudkovs.

Igaunijas zvejsaimniecības gadiem ir galvenais brētliņu piegādātājs Krievijas Zivsaimniecību apvienībā ietilpstošajiem uzņēmumiem, viņš skaidroja.

Zivju pārstrādes uzņēmumam "Baltijskij Bereg" jau tuvākajā laikā nāksies atbrīvot no darba 70 darbiniekus, jo zivju krājumi tūlīt beigsies, sacīja Gudkovs.

Igaunijas Veterinārā un pārtikas dienesta ģenerāldirektors Ago Pertels sacīja, ka Igaunijas brētliņas atbilst visām kvalitātes prasībām. Dienests piektdien nosūtīs saviem Krievijas kolēģiem plašu ziņojumu, kurā izskaidroti valsts un kompāniju līmenī ieviestie pasākumi kvalitātes nodrošināšanai. Kā liecina neoficiāla informācija, ierobežojumus zivju importam no Igaunijas Krievija varētu atcelt februārī.

Krievijas noteiktie ierobežojumi Igaunijas piena un zivju produktu importam stājās spēkā 9.janvārī. Krievijas federālais veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienests "Rosseļhoznadzor" ierobežojumus noteicis pieciem piena un piena produktu ražotājiem, kā arī sešiem zivju un zivju produktu ražotājiem, apgalvojot, ka šīs kompānijas nav izturējušas oktobrī veiktās kvalitātes pārbaudes.

Komentāri