Vilks: Francijas ekonomiskajām reformām, kas saskāras ar īslaicīgām grūtībām, trūkst rīcības, Mixnews.lv

Vilks: Francijas ekonomiskajām reformām, kas saskāras ar īslaicīgām grūtībām, trūkst rīcības

фото

Ekonomika | 2014. gada 30. janvārī plkst. 13:15

Latvija pilnībā atbalsta Francijas prezidenta un valdības iepriekš pieteikto reformu paketi, kas dažādu apstākļu dēļ ir saskārusies ar īslaicīgām grūtībām, paziņojumā medijiem norāda finanšu ministrs Andris Vilks (V), ziņo LETA.

"Uzskatu, ka Francija ir viens no Eiropas Savienības ekonomikas stūrakmeņiem, tāpēc visi ļoti rūpīgi seko tās attīstībai. Latvija arī ir gājusi cauri smagām strukturālām reformām, lai atgrieztos pie ekonomiskās izaugsmes," skaidro Latvijas finanšu ministrs.

Jau 2010.gadā Francija ir sasniegusi nozīmīgu vispārējās valdības budžeta strukturālās bilances uzlabojumu, proti, 5,8% no iekšzemes kopprodukta (IKP), savukārt 2013.gadā ir prognozējams, ka uzlabojums būs - 2,7% no IKP. "Šis ir ļoti būtisks rādītājs, ko Francija, īstenojot reformas, pēdējo gadu laikā ir sasniegusi. Tas ir arī svarīgs signāls visai Eiropas Savienībai, it īpaši tāpēc, ka Francija ir viena no valstīm, kas veido stipro eirozonas kodolu," pauž finanšu ministrs.

Savukārt intervijā ziņu aģentūrai "Reuters France" Vilks otrdien izteicies, ka Francijas prezidents Fransuā Olands nepietiekami īsteno ekonomiskās reformas un tas var radīt problēmas visā eirozonā.

"Esam pieredzējuši, ka Olands vairākkārt ir sacījis, ka viņam ir ekonomikas atdzīvināšanas plāns, taču šīm runām nav sekojusi vērā ņemama darbība," intervijā paudis Vilks.

Francijas prezidents janvāra vidū prezentēja savu "atbildības paktu", kurā piedāvāts samazināt darbaspēka izmaksas, ja uzņēmumi nodrošinās darba vietas, vēstī "Reuters".

Decembrī Francijā bezdarbnieku skaits sasniedza 3,3 miljonus, tāpēc Francijas prezidents apņēmās līdz pagājušā gada beigām samazināt bezdarbnieku skaitu.

"Francija ir nozīmīgs spēlētājs, un, ja kāda liela valsts iepaliek citām lielajām valstīm (..), tas var radīt problēmas eirozonai kopumā," Vilks sacīja "Reuters".

"Reuters" skaidro, ka Latvija iepriekšējos gados ievērojusi stingru taupības programmu un 2012.gadā tā atzīta par straujāk augošo ekonomiku Eiropas Savienībā (ES).

Taujāts pēc padoma Francijai, Vilks atbildēja: "Rīcība, rīcība, viņiem trūkst rīcības."

"Mēs nedrīkstam pieļaut jebkāda veida bezdarbību. Arī pašreiz esam pakļauti spiedienam, kas gan nav tik spēcīgs kā pirms diviem trīs gadiem, kad bija nepieciešams veikt radikālas reformas," norādīja Vilks.

"Ir dabiski pretoties reformām. Tas var būt sāpīgi valstīm, kuras nav reformas sākušas," viņš piebilda.

Latvijas finanšu ministrs ceturtdien tiksies ar Francijas vēstnieku Stefanu Viskonti. Tikšanās laikā ministrs informēs par Latvijas pievienošanos eirozonai un pārrunās abu valstu ekonomisko un finansiālo situāciju. Latvija augsti vērtē līdzšinējo sadarbību starp Latviju un Franciju, jo Francija ir Latvijas stratēģiskā partnere, kas atbalstīja Latviju ceļā uz pievienošanos eirozonai, paziņojumā medijiem raksta Finanšu ministrija.

Foto: Toms Norde, Valsts kanceleja

Komentāri