Latvijas Bankas uzturēšana - dārgākā Baltijā; par cepamo pannu samaksāti 2538 eiro, Mixnews.lv

Latvijas Bankas uzturēšana - dārgākā Baltijā; par cepamo pannu samaksāti 2538 eiro (5)

фото

Ekonomika | 2014. gada 31. janvārī plkst. 08:11

Latvijas Bankas administratīvie izdevumi, ieskaitot darbinieku atalgojumu, ir augstāki nekā Lietuvas vai Igaunijas centrālajās bankās, ja rēķina uz vienu iedzīvotāju, vēsta laikraksts "Neatkarīgā".

Salīdzinot jaunākos pieejamos datus par visu trīs Baltijas valstu centrālo banku izdevumiem darbinieku atalgošanai par 2012.gadu, laikraksts secinājis, ka Latvijā tie bijuši vislielākie - 18 miljoni eiro, Lietuvā - 16,87 miljoni eiro, bet Igaunijā - 7,86 miljoni eiro. Igaunijas bankā gan strādājot aptuveni uz pusi mazāk darbinieku nekā Latvijas vai Lietuvas centrālajā bankā.

Tāpat administratīvie izdevumi (darbinieku atalgojums, komandējumi, telekomunikāciju sistēmu uzturēšana, transportlīdzekļu nodrošināšana utt.), pārrēķinot uz vienu iedzīvotāju, Latvijā esot visaugstākie - 11,02 eiro, Igaunijā - 10,05 eiro, bet Lietuvā - 8,19 eiro uz iedzīvotāju.

Laikraksts uzskaita arī atsevišķus Latvijas Bankas iepirkumus pagājušajā gadā, piemēram, vienas cepamās pannas iegāde izmaksājusi 1784 latus jeb 2538 eiro, virtuves un kafejnīcas tehnoloģisko iekārtu tehniskajai apkalpošanai tērēti teju 20 000 latu jeb vairāk nekā 28 tūkstoši eiro, savukārt Pilsētas piedzīvojumu aģentūrai samaksāti 600 lati jeb 854 eiro par lēkšanu no tilta ar virvi.

Latvijas Bankas preses sekretārs Mārtiņš Grāvītis skaidrojis, ka "plīts remontēta un kopš 1996.gada kalpojusī panna nomainīta darbinieku ēdnīcā Latvijas Bankas ēkā K. Valdemāra ielā 2A," piebilstot, ka Latvijas Bankas ēdnīcā cenas nav zemākas kā, piemēram, Latvijas Universitātē vai Rīgas domē. Arī bankā darbojas viens ēdināšanas uzņēmums, kas iespēju piedāvāt pakalpojumus esot ieguvis konkursa kārtā.

Tēriņi lēkšanai ar virvi no tilta bijuši nepieciešami Aizsardzības pārvaldes apsardzes inspektoru atestācijai. Kā informējis Grāvītis, šī pārvalde psiholoģisko atestāciju organizējot reizi divos trijos gados jaunajiem darbiniekiem, kuri ieguvuši apsardzes sertifikātu. "Pakalpojumu sniedzējs šajā reizē bijis Latvijas Bankā savulaik strādājušais Kristaps Liepiņš - tātad kolēģu dzīvības pārbaudītās rokās," izteicies Grāvītis.

Foto: commons.wikimedia.org, foto.lu.lv

Komentāri 5
Gatispirms 5 gadiem
Labi dzīvojam, tagad var redzēt kam tik tiešām tas slavenais "veiksmes stāsts" piepildījās(((
Riebjas pat lasītpirms 5 gadiem
Latvijas bankas uzturēšana ir dārgāka pat kā ASV. Paskatieties-izrādīsies, ka tā.
Terminēt atrašonos amatāpirms 5 gadiem
Saeimai jānosaka,ka Latvijas bankas vadītāja atrašanās amatā ir limitēta.