Uzņēmējs: Pērnais gads degvielas tirgotājiem nebija īpaši veiksmīgs, Mixnews.lv

Uzņēmējs: Pērnais gads degvielas tirgotājiem nebija īpaši veiksmīgs

фото

Ekonomika | 2014. gada 1. februārī plkst. 11:31

Ekonomiskā situācija Latvijā un pasaulē nav tik pozitīva, lai pērno gadu degvielas tirdzniecības sfērā varētu raksturot kā pozitīvu, biznesa portālam "Nozare.lv" atzīst degvielas tirgotāja "Viada" valdes priekšsēdis Viktors Škuratovs.

"Pasaulē kopumā tendence nav pozitīva, uzņēmēji žēlojas, un Latvijā, domāju, šajā sfērā ir tieši tas pats - tā virzās pa tām pašām sliedēm, līdz ar to neredzu neviena iemesla, lai apgalvotu, ka pērnais gads Latvijā būtu bijis labāks par 2012.gadu," norāda Škuratovs.

Viņš pieļauj, ka degvielas nozarē, nevienai no kompānijām pagājušais gads nevarētu būt īpaši veiksmīgs. Viņš norāda, ka pērn degvielas tirgotāju biznesu ne tik daudz traucēja konkurence, cik kopējā ekonomiskā situācija.

"Protams, cerība pastāv, ka nākamais gads būs labāks. Labākie prāti Eiropā un pasaulē tagad spriež, kas būtu darāms, lai uzlabotu ekonomisko situāciju, taču patlaban, manuprāt, neviens neko interesantu vēl nav piedāvājis. Jā, Latvijā biznesu traucē arī tas, ka cilvēki aizbrauc, bet tad ir jautājums, kāpēc cilvēki aizbrauc? Kā zināms, no labas dzīves neviens ne no kurienes projām nebrauc," uzsver uzņēmējs.

"Viada" apgrozījums 2012.gadā samazinājās par 26% līdz 2,63 miljoniem eiro, savukārt peļņa pieauga par 29% līdz 777 326 eiro.

50% kompānijas daļu īpašnieks ir Škuratovs, savukārt kompānijas otra puse pieder Alevtīnai Morozai.

Uzņēmums "Viada" tika dibināts 1991.gadā.

Komentāri