Pētījums: Lielākā daļa Baltijas iedzīvotāju pārtikai tērē pusi ienākumu, Mixnews.lv

Pētījums: Lielākā daļa Baltijas iedzīvotāju pārtikai tērē pusi ienākumu

фото

Ekonomika | 2014. gada 3. februārī plkst. 09:42

Lielākā daļa Baltijas iedzīvotāju pārtikai tērē līdz pat 50% no ģimenes ikmēneša ienākumiem, liecina pētījumu kompānijas "GfK" un biznesa portāla "Nozare.lv" veiktais pētījums.

Kā skaidroja "GfK" Klientu un produktu attīstības direktore Ilze Kronberga, pētījums apliecina - jo zemāki ir ienākumi, jo lielāka daļa no tiem ir jāatvēl pamatvajadzību apmierināšanai un pirmās nepieciešamības precēm, tajā skaitā pārtikai.

Saskaņā ar pētījumu Igaunijā un Lietuvā līdz pat 50% no ģimenes ienākumiem pārtikai tērē 53% aptaujāto iedzīvotāju, savukārt Latvijā - 48%.

Savukārt tikai 25% no ģimenes ienākumiem pārtikai atvēl 22% Latvijas un Lietuvas, bet 18% - Igaunijas respondentu.

Tikmēr uz jautājumu, vai pārtikas iegādei atvēl līdz 75% ģimenes ienākumu, apstiprinoši atbildēja 19% Latvijas, 18% - Igaunijas un 17% - Lietuvas respondentu.

Tāpat pētījums liecina, ka nozīmīgākais kritērijs pārtikas iegādē Baltijas iedzīvotājiem ir produkta kvalitāte, ko apliecināja 57% respondentu. Kā nākamais kritērijs seko dažādas akcijas un produkta svaigums, ko attiecīgi norādīja 47% un 40% iedzīvotāju.

Tāpat produktu iegādē svarīga ir zema cena (39%), iepriekšējā pozitīva pieredze (32%), produkta sastāvs (22%) un veselīgums (19%).

Savukārt produkta iepakojums, citu cilvēku ieteikumi, kā arī produkta zīmols un ekoloģiskā izcelsme nav starp svarīgākajiem izvēles kritērijiem. Pārliecība par savas valsts pārtikas kvalitāti visaugstākā ir Igaunijā - divas trešdaļas igauņu uzskata, ka pārtika viņu valstī ir pietiekami kvalitatīva, bet katrs ceturtais latvietis un lietuvietis pārtiku savā valstī tomēr neuzskata par pietiekami kvalitatīvu.

Komentāri