LB kasē vēl pieejami septiņu veidu īpašā dizaina vienlatnieki, Mixnews.lv

LB kasē vēl pieejami septiņu veidu īpašā dizaina vienlatnieki

фото

Ekonomika | 2013. gada 19. janvārī plkst. 19:03

Latvijas Bankas kasē pašlaik vēl ir pieejami septiņu veidu īpašā dizaina vienlatnieki, aģentūrai BNS pavēstīja centrālās bankas preses sekretārs Mārtiņš Grāvītis.

Viņš sacīja, ka patlaban Latvijas Bankas kasēs vēl ir pieejami vienlatnieki ar skursteņslauķa, Nameja gredzena, eglītes, alus kausa, piparkūku sirds, eža, kā arī Ziemassvētku zvaniņu attēliem.

Kopš 2001.gada, kad tika sākta īpašā dizaina viena lata apgrozības monētu programma, šīs monētas tiek izlaistas divas reizes gadā – neilgi pirms Līgo svētkiem un Ziemassvētkiem. Šajā laikā gam mainījušās monētu tirāžas, tostarp viena lata monētu ar stārķa un skudras attēliem tirāža bija pa 250 tūkstošiem, monētu ar baravikas, Sprīdīša, Pētergaiļa, kliņģera un Jāņu vanaga attēliem – pa 500 tūkstošiem, bet pārējo monētu tirāža sasniedza vienu miljonu.

Apgrozībā pašlaik ir arī īpašie vienlatnieki ar stārķa, skudras, baravikas, Sprīdīša, Pētergaiļa, kliņģera, Jāņu vainaga, priedes čiekura, pūcessaktas, sniegavīra, ūdensrozes, skursteņslauķa, Nameja gredzena, Ziemassvētku eglītes, krupja, pakava (divu veidu), alus kausa, piparkūku sirds, eža un Ziemassvētku zvaniņu attēlu.

Šādas monētas paredzēts izlaist, līdz Latvija kļūs par pilntiesīgu Ekonomikas un monetārās savienības dalībvalsti un ieviesīs eiro. Īpašo apgrozības monētu tradīcija pastāv arī eiro zonā, kur katra valsts reizi gadā var emitēt divas eiro piemiņas (apgrozības) monētas. Par šo monētu dizainu un emisiju atbildīga katra atsevišķā eiro zonas valsts.

Komentāri