Straujuma sola, ka Latvija līdz gada beigām nodrošinās Lietuvas un Igaunijas e-parakstu atzīšanu, Mixnews.lv

Straujuma sola, ka Latvija līdz gada beigām nodrošinās Lietuvas un Igaunijas e-parakstu atzīšanu

фото

Ekonomika | 2014. gada 3. februārī plkst. 17:23

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) pirmdien saviem Baltijas valstu kolēģiem apliecinājusi, ka Latvija līdz gada beigām nodrošinās Lietuvas un Igaunijas e-parakstu atzīšanu, ziņo LETA.

Straujuma pirmdien pēc Baltijas Ministru padomes neformālās darba sesijas sacīja, ka Latvijas puse ir gatava līdz gada beigām sagatavot programmu nodrošinājumu un visas tehniskās iespējas, lai Latvijā varētu atzīt Igaunijas un Lietuvas elektroniskos parakstus.

Izmantojot e-paraksta iespējas, Igaunijā laika ziņā gadā tiek ietaupīta viena darba nedēļa, paziņoja Igaunijas premjerministrs Andruss Ansips. Viņš informēja, ka arī Igaunijā līdz šā gada beigām nodrošinās Latvijas un Lietuvas e-parakstu atzīšanu. "Ceru, ka Lietuva un Latvija arī izveidos pašas savus risinājumus," teica Ansips.

Viņš pauda nožēlu, ka Eiropā ar pārrobežu sadarbību e-paraksta atzīšanā progress ir lēnāks nekā Baltijā. Tomēr Baltijas valstis varētu vienoties par sadarbību vienota risinājuma izstrādē e-paraksta lietošanai pāri valstu robežām.

Jau tiekoties Rīgā, pagājušā gada novembrī, visu trīs Baltijas valstu premjeri pauda pārliecību, ka ir nepieciešams risinājums, lai dokumentu aprite starp Baltijas valstīm notiktu elektroniskā, ne papīra formātā, jo tas aizņem pārāk daudz laika.

Baltijas Ministru padome ir Latvijas, Lietuvas un Igaunijas valdību sadarbības institūcija, kas izveidota 1994.gada 13.jūnijā. Baltijas valstu premjeri regulāri tiekas, lai apmainītos ar informāciju par aktuālajiem jautājumiem un pārrunātu valstu sadarbību gan reģionālajā līmenī, gan dažādās starptautiskajās organizācijās.

Foto: Raigo Pajula

Komentāri