Ķeguma HES atjaunošanu veiks Krievijas uzņēmums, kas atjauno arī Pļaviņu HES, Mixnews.lv

Ķeguma HES atjaunošanu veiks Krievijas uzņēmums, kas atjauno arī Pļaviņu HES

фото

Ekonomika | 2014. gada 3. februārī plkst. 21:35

Iepirkuma konkursā par tiesībām atjaunot Ķeguma hidroelektrostacijas (HES) hidroagregātus uzvarējis tas pats uzņēmums, kas pērn ieguva tiesības atjaunot Pļaviņu HES hidroagregātus, ziņo LETA.

Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā publicētā informācija liecina, ka sarunu procedūras konkursā ir uzvarējis Krievijā reģistrēts uzņēmums "Power Machines", piedāvājot darbus veikt par 49,9 miljoniem eiro.

AS "Latvenergo" šim pašam uzņēmumam ir uzticējusi rekonstruēt Pļaviņu HES pirmo un trešo hidroagregātu. Rekonstrukcijas izmaksas ir 28,1 miljons eiro.

"Latvenergo" patlaban veic Daugavas HES kaskādes rekonstrukciju, kuru ir plānots pabeigt 2021.gadā, secīgi nomainot visus 23 hidroagregātus. Modernizācijas mērķi ir novecojošo iekārtu atjaunošana, darbības drošuma, elektroenerģijas izstrādes un jaudas paaugstināšana. Pabeidzot rekonstrukciju, elektroenerģijas ražošana kļūs efektīvāka, palielinot izstrādi gadā par 65 gigavatstundām.

Patlaban rekonstruēti astoņi no desmit Pļaviņu HES un četri no septiņiem Ķeguma HES hidroagregātiem. Rīgas HES darbi tiks sākti 2017.gadā. Veicot vairāku gadu garumā plānoto Daugavas HES rekonstrukciju, izstrādes pieaugums būs līdzvērtīgs visu mazo HES ražošanas apmēram.

Daugavas kaskādes hidroagregātu rekonstrukcija izmaksās 106 miljonus latu jeb 150 miljonus eiro. Tā sākta 2009.gadā, bet turpināsies līdz 2021.gadam.

Trīs lielākajās HES iegūst lielāko daļu "Latvenergo" ražotās enerģijas - vidēji 70% no kopējā saražotās elektroenerģijas apjoma. Ķeguma HES kopējā jauda ir 264,1 megavats (MW), Pļaviņu HES - 884 MW, Rīgas HES - 402 MW. Elektrību ražo arī uzņēmumam piederošā Aiviekstes HES ar jaudu 0,8 MW.

Foto: cityservice.lv

Komentāri