Rīgas brīvosta brīdina astoņus uzņēmumus par iespējamu darbības apturēšanu, Mixnews.lv

Rīgas brīvosta brīdina astoņus uzņēmumus par iespējamu darbības apturēšanu

фото

Ekonomika | 2014. gada 4. februārī plkst. 12:45

Reaģējot uz iedzīvotāju sūdzībām par sliktu gaisa kvalitāti, Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājs Andris Ameriks (GKR) nosūtījis brīdinājuma vēstules piecām naftas produktu un trim ogļu pārkraušanas kompānijām ar aicinājumu nekavējoties atrisināt gaisa piesārņojuma problēmu, lai neciestu iedzīvotāju dzīves kvalitāte, ziņo LETA.

Kā informēja Amerika padomnieks Mareks Gailītis, brīdinājumu vēstules nosūtītas naftas produktu pārkraušanas kompānijām "Woodison Terminal", "B.L.B.", "2T Terminal" (agrāk "Mann-Tess"), "OVI Rīga", "VL Bunkering" un ogļu pārkraušanas uzņēmumiem "STREK", "LaCon" un "Rīgas Centrālais termināls".

Rīgas dome un Rīgas brīvostas pārvalde no ostas apkārtnes iedzīvotājiem regulāri saņem pamatotas sūdzības par gaisa kvalitāti un ogļu putekļiem gan brīvostā, gan tai apkārtējā teritorijā.

Rīgas brīvostas pārvalde aicina uzņēmumus meklēt risinājumus gaisa piesārņojuma mazināšanai un pilnveidot tehnoloģiskos procesus, kuri rada piesārņojuma risku. Rīgas brīvosta arī aicina minētos uzņēmumus nepieciešamības gadījumā konsultēties ar ostas speciālistiem un Valsts vides dienestu.

"Atkārtotu piesārņojošās darbības B kategorijas atļaujas nosacījumu neievērošanas gadījumā ostas pārvalde rosinās atbildīgajām valsts institūcijām attiecīgo uzņēmumu darbības apturēšanu," uzsver Ameriks.

Brīvostas valdes priekšsēdētājs uzsvēra, ka šīs vēstules uzņēmumiem jāuztver kā pēdējais nopietnais brīdinājums. Konkrēts termiņš, kurā jānovērš pārkāpumi, nav noteikts, taču Ameriks norādīja, ka brīvosta tuvāko divu mēnešu laikā saņems jaunas, mobilas, Eiropas standartiem atbilstošas gaisa kvalitātes mērierīces putekļu un smaku noteikšanai, kas ļaus noteikt konkrētu gaisa piesārņojuma avotu un novērsīs līdzšinējo situāciju, kad precīzas informācijas trūkuma dēļ piesārņotāji mēģina novelt vainu cits uz citu.

Rīgas brīvostas policija ar mērierīcēm varēs ierasties jebkura uzņēmuma teritorijā un veikt precīzus mērījumus, kas varēs kalpot par argumentu, lai vērstos Valsts vides dienestā ar lūgumu pārskatīt un atsaukt konkrētam kravu pārkraušanas uzņēmumam piešķirtās licences.

Ameriks uzsvēra, ka visi uzņēmumi, kas darbojas Rīgas pilsētas un Rīgas brīvostas teritorijā, skaidri zina, kādas ir prasības gaisa piesārņojuma mazināšanai. Naftas produktu pārkraušanas uzņēmumiem jāizmanto degvielas tvaiku nosūcēji, ogļu krāvējiem - ūdens vai sniega lielgabali, ar kuriem kraušanas darbu laikā jāveic laistīšana, lai novērstu putekļu pacelšanos. Daļa uzņēmumu šīs iekārtas neizmanto, lai ietaupītu līdzekļus, un cer, ka to neviens nepamanīs.

Ņemot vērā, ka brīvostas iespējas veikt gaisa kvalitātes mērījumus ar mobilās mērierīces palīdzību krietni uzlabosies un vainīgos būs iespējams identificēt, uzņēmumiem laikus izteikts kārtējais brīdinājums.

Foto: riga24.lv

Komentāri