Uzņēmumu darbības modernizācijai būs pieejami 34 miljoni eiro, Mixnews.lv

Uzņēmumu darbības modernizācijai būs pieejami 34 miljoni eiro

фото

Ekonomika | 2014. gada 5. februārī plkst. 11:59

Programmas "Augstas pievienotās vērtības investīcijas" ceturtajā kārtā uzņēmumiem atbalstam darbības modernizācijai būs pieejami 34 miljoni eiro, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja Ekonomikas ministrijā (EM).

Šā gada martā sāksies projektu pieņemšana Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā (LIAA) atbalsta saņemšanai par veiktajiem ieguldījumiem zināšanu un tehnoloģiju intensīvajos projektos programmas "Augstas pievienotās vērtības investīcijas" ceturtajā kārtā.

Programmas "Augstas pievienotās vērtības investīcijas" mērķis ir stimulēt vietējos komersantus veikt ieguldījumus zināšanu vai tehnoloģiju intensīvajos projektos, kā arī piesaistīt ārvalstu investīcijas jomās ar augstu pievienoto vērtību, tādējādi veicinot jaunāko tehnoloģiju pārnesi no ārvalstīm uz Latviju. Programmas finansējums tiks piešķirts ieguldījumiem pamatlīdzekļos, proti, jaunu iekārtu un aprīkojumu iegādei, kas palīdz uzņēmumam modernizēties, sākt jaunu, ienesīgāku preču vai pakalpojumu ražošanu.

EM aicina komersantus jau savlaicīgi sākt darbu pie projektu gatavošanas. Plānots, ka programmas ceturtajā kārtā atbalstīti tiks vismaz 16 projekti, kuru kopējais investīciju apjoms Latvijas ekonomikā būs vismaz 41,5 miljoni eiro. Iespējams, "Augstas pievienotās vērtības investīcijas" kopējais finansējums tiks vēl palielināts.

Patlaban EM kopā ar Finanšu un Tieslietu ministriju strādā pie programmas ceturtās kārtas nosacījumu saskaņošanas, kas atvieglos finansējuma plūsmu finansējumu saņēmējiem. Vienlaikus būtiskas izmaiņas attiecībā uz projektu īstenošanu, salīdzinot ar programmas trešās kārtas nosacījumiem, nav plānotas.

Patlaban plānots, ka programmas ceturtās kārtas kopējais finansējums būs 34 148 923 eiro. Minimālais kopējo attiecināmo izmaksu apjoms vienam projektam būs 142 287 eiro, maksimālais publiskā finansējuma apjoms vienai projekta iesniedzēja saistīto personu grupai ir palielināts līdz 2 135 000 eiro.

Projektu iesniegumu pieņemšana programmas ceturtajā kārtā tiks sākta 3.martā un ilgs līdz 31.martam. Projektus plānots izvērtēt trīs mēnešu laikā - līdz 2014.gada 30.jūnijam.

Visi projektu iesniedzēji - gan mazie un vidējie komersanti, gan arī lielie komersanti - varēs sākt projekta īstenošanu drīz pēc projekta iesniegumu iesniegšanas LIAA - sagaidot LIAA pārbaudi projekta īstenošanas vietā. Jāņem vērā, ka projektu nevar pabeigt pirms projekta apstiprināšanas, t.i., pirms 2014.gada jūnija. Projektu īstenošana būs jāpabeidz līdz 2015.gada 15.septembrim.

Programmas "Augstas pievienotās vērtības investīciju" pirmajā un otrajā kārtā kopā ir atbalstīti jau 35 projekti, kuru kopējais attiecināmo investīciju apjoms ir 279,4 miljoni eiro, no kuriem 99,4 miljoni eiro ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums.

Programmas trešajā kārtā tika iesniegti 126 projekti par kopējo pieprasīto publisko finansējumu 73,3 miljoni eiro. Iepriekšējās kārtās atbalstītie projekti pārstāv tādu nozaru uzņēmumus kā ķīmija un farmācija, kokrūpniecība, transportlīdzekļu ražošana, kā arī mašīnu un iekārtu ražošanu, poligrāfiju, datoru, elektronikas un optikas ražošanu, pārtikas rūpniecību un šķiedru un audumu ražošanu.

Komentāri