IeM: Jautājums par policistu atalgojuma palielināšanu ir prioritārs, Mixnews.lv

IeM: Jautājums par policistu atalgojuma palielināšanu ir prioritārs

фото

Ekonomika | 2014. gada 6. februārī plkst. 15:23

Darba samaksa Valsts policijas (VP) darbiniekiem ir prioritāte, kas varētu izkonkurēt visus pārējos punktus Valdības rīcības plānā par paredzētajām iekšlietu nozares aktivitātēm, Sabiedriskās drošības konsultatīvās padomes sēdē atzina Iekšlietu ministrijas (IeM) Nozares politikas departamenta direktors Dmitrijs Trofimovs.

Atalgojuma palielināšana policistiem ir nepieciešama, lai nodrošinātu cilvēku vēlmi strādāt VP. Tāpat algu palielināšana ir būtisks faktors tam, lai jau esošie darbinieki gribētu turpināt strādāt un attīstīt sevi un iestādi kopumā, norādīja Trofimovs.

Viņš pastāstīja, ka valdība pagājušā gada pēdējā sēdē ir pieņēmusi lēmumu par atbalstu IeM priekšlikumam par algu palielināšanu. Pēc IeM darbinieka teiktā, tas nozīmē, ka, virzot normatīvo aktu projektus un konkrētu redzējumu, var pieņemt, ka valdība to jau ir apstiprinājusi.

Policistu algu palielinājums ir daļa no Valdības rīcības plānā iekļautās VP attīstības koncepcijas. Koncepcija un informatīvais ziņojums ir izsludināti Valsts sekretāru sanāksmē 9.janvārī. Koncepcijā ir iekļauts punkts par uz sabiedrību vērstu policijas darbu, kam nepieciešama cilvēku motivācija un materiāli tehnoloģiskais nodrošinājums.

Informatīvajā ziņojumā norādīts, ka pastāv nepieciešamība sakārtot pašvaldības policijas un VP ciešāku sadarbības regulējumu.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovsksis (RP) norādīja, ka par ziņojumu ir saņemti iebildumi no Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) un Latvijas Lielo pilsētu asociācijas. Kopumā ziņojums ir vērsts uz to, lai pašvaldības policijas resurss tiktu ņemts vērā sabiedriskās kārtības nodrošināšanā un stratēģiskajā plānošanā.

Rīgas pašvaldības policijas arodbiedrības pārstāvis Māris Zariņš norādīja, ka pašvaldības policijas un VP sadarbības pilnveidošanai ieteikusi veidot darba grupu, lai izstrādātu pilnvērtīgu un sadarbības spējīgu modeli.

Kozlovsksis norādīja, ka LPS bažas pamatā ir par to, ka IeM uzliks papildu funkcijas pašvaldības policijai, nenodrošinot finansējumu. Vienlaicīgi viņš teica, ka šādām bažām nav pamata.

Sabiedriskās drošības konsultatīvās padomes sēdē IeM informēs par Valdības rīcības plānā paredzētajām iekšlietu nozares aktivitātēm un ministrijas paveiktajiem darbiem 2013.gadā.

IeM Sabiedriskās drošības konsultatīvā padome ir pastāvīga koleģiāla konsultatīva institūcija, kuras mērķis ir nodrošināt sabiedrības pārstāvju līdzdalību iekšlietu politikas veidošanā un īstenošanā. Padomes lēmumiem ir ieteikuma raksturs.

Ministru kabinets pagājušā gada decembrī pieņēma noteikumus, kas paredz atalgojuma palielināšanu iekšlietu nozares amatpersonām saistībā ar minimālās mēneša darba algas paaugstināšanu un mēnešalgu izlīdzināšanu.

Atlīdzības palielinājums attieksies uz Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Valsts policijas (VP), kā arī Valsts robežsardzes un to padotībā esošo koledžu amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm.

Piemēram, ja 2013.gadā VP kārtībnieks saņēma atlīdzību no 316 latiem (450 eiro) līdz 398 latiem (566 eiro), tad 2014.gadā tā būs attiecīgi 356 lati (507 eiro) un 439 lati (625 eiro), kas ir vidēji par 40,50 latiem (58 eiro) vairāk. Amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm mēnešalgas tiek palielinātas, ievērojot mēnešalgu izlīdzināšanai piešķirtā finansējuma apjomu.

Katrai amatpersonai atlīdzības palielinājums individuāli būs atkarīgs ne tikai no mēnešalgas pieauguma, bet arī no konkrētajai amatpersonai noteiktajām speciālajām piemaksām, nostrādāto un apmaksāto virsstundu skaita, nostrādātā laika naktī, apgādājamo skaita un iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojumu apmēra, kā arī neapliekamā minimuma izmaiņām.

Foto: mixnews.lv

Komentāri