Tiesa noraida Lipmana sūdzību par prasījuma neatzīšanu 90 000 eiro apmērā, Mixnews.lv

Tiesa noraida Lipmana sūdzību par prasījuma neatzīšanu 90 000 eiro apmērā

фото

Ekonomika | 2014. gada 6. februārī plkst. 17:09

Liepājas tiesa noraidījusi maksātnespējīgā uzņēmuma "Liepājas metalurgs" akcionāra Kirova Lipmana sūdzību par uzņēmuma maksātnespējas administratora Haralda Velmera lēmumu neatzīt viņa prasījumu, ziņo LETA.

Kā informēja tiesneša palīdze Inta Kurpa, Lipmans bija pieteicis prasījumu par neizmaksāto darba samaksu 93 622,32 eiro apmērā.

Liepājas tiesā šonedēļ tiek skatītas vēl divu kreditoru sūdzības par Velmera lēmumiem.

"Interjera studija Liepāja" prasa samaksāt 23 111,29 eiro par nesamaksāto rēķinu, savukārt tērauda tirgotājs "Stemcor UK Limited" iesniedzis prasījumu par 21,1 miljonu eiro. Šīs sūdzības tiek izskatītas rakstveida procesā, un par tiesnešu lemto Liepājas tiesa solīja informēt rīt.

Augstākās tiesas (AT) Civillietu tiesu palāta ceturtdien apmierināja Lipmana prasību, atzīstot viņa īpašuma tiesības uz 11,5% uzņēmuma "Liepājas metalurgs" akciju strīdā ar Sergeju Zaharjinu.

2013.gada 12.novembrī Liepājas tiesa pasludināja "Liepājas metalurga" maksātnespēju, kā rezultātā uzņēmums pilnībā pārgāja administratora Haralda Velmera pārraudzībā. Tika sākta darbinieku masveida atlaišana, un kopumā darbu zaudēja vairāk nekā 1500 cilvēku.

Pēdējo divu mēnešu laikā ir veikta uzņēmuma inventarizācija un novērtējums. Uz tā pamata ir sagatavots uzņēmuma pārdošanas plāns, kas atspoguļo "Liepājas metalurga" aktīvu pārdošanas kārtību un kritērijus. Tas ir nosūtīts nodrošinātajiem kreditoriem saskaņošanai.

Nonākot finanšu grūtībās, "Liepājas metalurgs" jau pērn pavasarī pārtrauca ražošanu. Valsts kase jūlijā no valsts budžeta līdzekļiem samaksāja "Liepājas metalurga" vietā visu rūpnīcas parādu Itālijas bankai "UniCredit" - 67 465 056 eiro. Pirms tam aprīlī Valsts kase Itālijas bankai veica rūpnīcai valsts galvotā kredīta pamatsummas daļas maksājumu 6 128 456 eiro apmērā.

Komentāri