Lai tiktu piemērota samazinātā SEN likme, jāvēršas LAD, Mixnews.lv

Lai tiktu piemērota samazinātā SEN likme, jāvēršas LAD

фото

Ekonomika | 2014. gada 6. februārī plkst. 20:27

Lai elektroenerģijas ražotājiem tiktu piemērota pazeminātā Subsidētās enerģijas nodokļa likme (SEN), jāvēršas Lauku atbalsta dienestā (LAD).

Kā skaidroja Zemkopības ministrijas Lauku attīstības atbalsta departamenta direktora vietniece Andra Balode, LAD administrē samazinātās subsidētās elektroenerģijas nodokļa piešķiršanu tiem nodokļa maksātājiem, kas ražo elektroenerģiju no dzīvnieku izcelsmes blakusproduktiem vai atvasinātiem produktiem, koksnes biomasas, kā arī tiem, kas saražoto siltumenerģiju izmanto augu veģetācijas procesa nodrošināšanai segtajās platībās.

Lai šiem nodokļa maksātājiem tiktu piemērota samazinātā likme, viņiem jāiesniedz informācija LAD, kas izvērtē nodokļa maksātāja atbilstību samazinātās nodokļa likmes piemērošanai, ziņo Nozare.lv.

Nodokļa maksātājam var tikt piemērota samazinātā nodokļa likme tikai tad, kad LAD ir veicis pirmreizējo izvērtēšanu. Ja izvērtēšanas procesā apstiprinās, ka nodokļa maksātājs ir tiesīgs piemērot samazināto nodokļa likmi, LAD par to informē Ekonomikas ministriju (EM), kura attiecīgo informāciju ievieto Subsidētās elektroenerģijas ražotāju reģistrā.

Līdz ar to, jo ātrāk nodokļa maksātāji iesniegs LAD pirmreizējo iesniegumu, jo ātrāk LAD izvērtēs un sniegs informāciju EM. EM nevar nodokļa maksātājam reģistrā norādīt 10% nodokļa likmes vietā zemāku likmi, tikai pamatojoties uz nodokļa maksātāja sniegto informāciju. Par šādu izmaiņu veikšanu EM ir nepieciešams saņemt informāciju no LAD.

Ja nodokļa maksātājs būs samaksājis nodokļa likmi 10% apmērā, bet LAD pēc nodokļa maksātāja iesniegtās informācijas EM būs apstiprinājis, ka nodokļa maksātājam pienākas 5% likme, nodokļa maksātājam būs tiesības normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā saņemt pārmaksātās nodokļa summas.

LAD pašlaik izvērtē visus iesniegtos pieteikumus samazinātās subsidētās elektroenerģijas nodokļa likmes piemērošanai. Ja nodokļu maksātājs atbildīs visām normatīvo aktu prasībām, LAD līdz 10.februārim informēs EM par reģistrā iekļautās informācijas precizēšanu.

LAD norāda - lai noteiktu, vai nodokļu maksātāja stacija ir augstas efektivitātes koģenerācijas stacija, nodokļu maksātājiem jāiesniedz informācija par saražotās siltumenerģijas patēriņa uzskaiti, kas tiek apliecināta ar dokumentāciju par siltumenerģijas skaitītāju iegādi un uzstādīšanu.

Jau ziņots, ka EM, nosakot SEN likmes, šokējusi elektrības ražotājus. EM izveidojusi subsidētās elektroenerģijas ražotāju reģistru, kurā iekļauti tie elektroenerģijas ražotāji Latvijā, kuriem ir pienākums maksāt SEN, kā arī noteikts viņiem maksājamā nodokļa apmērs.

Minētajā reģistrā norādīts, ka visiem biogāzes ražotājiem, pretēji iepriekš noteiktajam, SEN likme būs nevis 5%, bet gan 10%.

EM izveidojusi subsidētās elektroenerģijas ražotāju reģistru, kurā iekļauti tie elektroenerģijas ražotāji Latvijā, kuriem ir pienākums maksāt SEN, kā arī noteikts viņiem maksājamā nodokļa apmērs, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja ministrijā.

Subsidētās elektroenerģijas ražotāju reģistrs publicēts EM mājaslapā (http://www.em.gov.lv/em/2nd/em/2nd/?cat=30981 ).

Komentāri