Alus restorāna Stargorod dibinātājs: Esam izputinājuši daudzus analogus uzņēmumus Vācijā, Anglijā un Polijā, Mixnews.lv

Alus restorāna Stargorod dibinātājs: Esam izputinājuši daudzus analogus uzņēmumus Vācijā, Anglijā un Polijā

фото

Ekonomika | 2014. gada 7. februārī plkst. 13:52

Rīgā darbu nesen sākušais Ukrainas investoru alus restorāns "Stargorod" no konkurences nebaidās un plāno aizņemt 2-3% no tirgus, intervijā laikrakstam "Dienas Bizness" atklāj restorāna dibinātājs "UBC Group" prezidents Igors Gumennijs.

Viņš norāda, ka Latvija ir ļoti pievilcīga vieta uzņēmējdarbībai un saskata brīvu vietu alus restorānu attīstībai, jo restorānu biznesā konkurence nav tik asa, tāpēc arī veiktas investīcijas ārpus Ukrainas, ziņo Nozare.lv

"Esam Ukrainas kompānija, kas pasaulē iekarojusi 18% tirgus daļu, un esam izputinājuši virkni uzņēmumu Spānijā, Anglijā, Vācijā, Polijā, kas nodarbojās ar analogu biznesu. Mēs esam gatavi konkurencei, aizņemot noteiktu nišu," uzsver "UBC Group" prezidents.

Uzņēmējs skaidro, ka nekustamā īpašuma cena bija pievilcīga, ir laba biznesa vide, ļoti vienkāršas birokrātiskās procedūras, neesot nekādu problēmu. "Klasiska eiropeiska vide, kur viss ir ļoti saprotams," tā Gumennijs.

Pēc viņa teiktā, kopējās investīcijas ir ap sešiem miljoniem eiro, un pēc pesimistiskā scenārija investīciju atpelnīšanas plāns Rīgā varētu būt pieci gadi.

"Rīgu izvēlējāmies, jo tā ir lielākā pilsēta Baltijā. Galvenais, jums ir ļoti aktīvas bankas. Mūs uzaicināja "Rietumu banka", kas arī mudināja, lai sākam šeit biznesu," saka Gummenijs.

Saskaņā ar koncepciju katram restorānam, kas tiek atvērts jaunā pilsētā, jākļūst par pilsētas seju. "Mūsu restorāns Rīgā atrodas vēsturiski pazīstamā rajonā, šeit bija vecā osta ar noliktavām. Arī ēdienkartē jābūt atspoguļotiem vietējiem labumiem - ēdienkartē ap 30% ir tradicionāli latviešu ēdieni, ko vēlāk papildināsim," min "UBC Group" prezidents.

Jau ziņots, ka Rīgā, Republikas laukumā 1, iepretim pasažieru ostai darbu sākusi alus darītava un restorāns ar 400 vietām "Stargorod", biznesa portālam "Nozare.lv" apstiprināja restorāna pārstāve Jeļena Lučanska.

Jau ziņots, ka alus darītavas un restorāna īpašnieki, Ukrainas investori, projektā ieguldījuši apmēram 18 miljonus eiro (12,6 miljonus latu), liecina biznesa portāla "Nozare.lv" rīcībā esošā informācija.

Projekta attīstītāja ir SIA "Baltic Pub", kas ēku pilnībā pārplānojusi un rekonstruējusi, kā arī aprīkojusi ar modernākajām Čehijā ražotajām alus darīšanas iekārtām un restorāna aprīkojumu.

Kā liecina informācija uzņēmuma mājaslapā, "Stargorod" ir viena no lielākajām alus darītavām un izklaides centriem Ukrainā, kam pieder restorāni Harkovā, Ļvovā un Doņeckā. Kompānijas koncepcija paredz alus darītavas un restorāna izvietošanu vienā ēkā, tādējādi ļaujot apmeklētājiem vērot alus darīšanu klātienē. "Stargorod" alus tiek brūvēts pēc čehu alus receptēm ar Čehijā iegādātām iekārtām, brūvēšanas procesu uzrauga Čehijas pārstāvji.

Saskaņā ar "Firmas.lv" informāciju "Baltic Pub" reģistrēts 2012.gada 29.aprīlī ar 1,51 miljona latu pamatkapitālu.

Uzņēmuma lielākais akcionārs ar 53,8% kapitāldaļu ir Igaunijā reģistrēta kompānija "Stargorod". Savukārt 6,6% kapitāldaļu katram pieder Ukrainas pilsoņiem Oleksandram Gumennijam, Igoram Gumennijam, Andrejam Korotinam, Igoram Burdilenko, Diānai Trofimovai, kā arī Krievijas pilsoņiem Pjotram Černišovam un Viktoram Ševcovam.

Komentāri