Pētījums: Vairums starp diviem līdzīgiem darba piedāvājumiem izvēlētos to, kurš piedāvā elastīgus darba nosacījumus, Mixnews.lv

Pētījums: Vairums starp diviem līdzīgiem darba piedāvājumiem izvēlētos to, kurš piedāvā elastīgus darba nosacījumus

фото

Ekonomika | 2014. gada 8. februārī plkst. 20:30

Darījumu cilvēki Latvijā secinājuši, ka elastīgi darba nosacījumi bieži vien ir izšķiroši, atsaucoties uz darba piedāvājumu, proti, 86% aptaujāto atklāj, ka starp diviem līdzīgiem darba piedāvājumiem izvēlētos to, kurš piedāvā elastīgu darbu. Tāpat lielākā daļa - 72% - apstiprina, ka elastīgi darba nosacījumi vairo darbinieku lojalitāti, secināts aptaujā, kuru veicis globālais darba vietu risinājumu uzņēmums "Regus", ziņo LETA.

Darbinieku meklēšana ir dārgs process un daudzas pasaules lielās kompānijas vēlas šīs izmaksas samazināt. Pēc CIPD (Lielbritānijas personāla vadības profesionāļu organizācija) aplēsēm, darbinieka aiziešana no kompānijas tai izmaksā 4625 britu mārciņas (5554 eiro), vadītājiem un speciālistiem līdz pat 5000 mārciņu (6004 eiro). Ņemot vērā, ka darbinieku saglabāšana ir būtiskākais vairāk nekā trešdaļai uzņēmumu, aptaujā secināts, ka prioritārajiem pasākumiem darbā pieņemšanas un darbinieku noturēšanas izmaksu samazināšanā jābūt elastīgiem darba nosacījumiem.

Aptauja, kurā apkopoti vairāk nekā 20 000 augstākā līmeņa vadītāju un uzņēmumu īpašnieku 95 valstīs apliecina, ka Latvijā elastīgo darbu iespējams izmantot, lai izvairītos no darbinieku aizplūšanas un izmaksām, kas saistītas ar personāla atlases kompānijām, jo 75% respondentu norāda uz elastīgo darbu kā vilinājumu, kas piesaista talantīgākos.

Pētījumā arī konstatēts, ka 71% aptaujāto darba devēju, kas piedāvā elastīgu darba laiku, darbinieki ir vairāk lojāli, 61% darba ņēmēju atzīst, ka atteiktos no darba, kas izslēdz elastīgus nosacījumus, bet 62% apgalvo, ka būtu palikuši ilgāk esošajā amatā, ja būtu iespēja izmantot elastīga darba iespējas.

Komentējot pētījumu, "Regus" izpilddirektors Baltijas valstīs Rūds Dogens uzsver, ka talantīgāko darbinieku atrašana un noturēšana ir mūžīgais biznesa vadītāju dienas kārtības jautājums, bet ne visi uzņēmumi var atļauties piedāvāt īpašus bonusus vai elpu aizraujošu atalgojumu, lai saglabātu konkurētspēju. Atlaist skrūves ikdienas darba noteikumos svarīgi arī tāpēc, lai izvairītos no personāla atlases aģentūru izmaksām un neērtībām, kas saistītas ar atlases procesu.

"Elastīgs darbs, kuram ir arī zemākas izmaksas nekā fiksētam darba laikam uz vietas birojā, sniedz darba ņēmējiem tādas pievilcīgas priekšrocības kā mazāks stress un labāki darba nosacījumi: līdzsvaru starp esošajiem un potenciālajiem darbiniekiem, un nodrošina zemu izmaksu risinājumu darbinieku piesaistei un noturēšanai," norāda Dogens.

Komentāri